Opisz krajobraz górski

Pobierz

Wysokie, majestatyczne, o ciemnozielonych igłach.. Proszę pomóżcie.. Powiązane obrazy: krajobraz góry natura górski krajobraz górski chmury alpy szczyt niebo górzysty.. Rosną one wzdłuż ścieżki.. Widok ten szczególnie utkwił mi w pamięci.. Miejsce to zobaczyłam w czasie pobytu zimową porą w górach.. W czasie jednej z wędrówek po lesie dotarliśmy z całą grupą do wysokiej skarpy.. I doczekałam się.. Zatrzymałam się nad brzegiem stromego urwiska, zatrzymując wzrok na " magicznej dolinie ".opisz krajobraz Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, wykorzystując tytuły: skała, zjawiska krasowe, Maczuga Herkulesa, jaskinie, skały wojenne, Dolina Prądnika, Szałwia łakowa, Rojnik górski, Macierzanka zwyczajna 2010-03-14 20:31:03; Opisz Krajobraz 2009-05-19 14:07:30; Omów cechy charakteryzujące krajobraz wysoko górski 2013-03-08 10:46:51 Opis krajobrazu górskiego.. 3085 576. góry słońce chmury.. W czasie ferii zimowych pojechałam z rodzicami w góry.. Na plaży rosną także niewysokie, mało rozłożyste krzewy.. Różnorodność drzew kwiatów i dzikiej zwierzyny przyciąga każdego nas do pospacerowania i podziwiania tej pięknej przyrody, a także cudownego krajobrazu.Opisz krajobraz górski.. Składa się on z wielu, maleńkich drobinek.. Plaża jest pełna barw.Krajobraz wysokogórski występuje w Polsce tylko w Tatrach; W granitowych Tatrach Wysokich dominują ostrokrawędziste szczyty i grzbiety; Wapienne Tatry Zachodnie są niższe i bardziej "wygładzone" przez wody płynące; Im wyżej, tym zimniej i dlatego roślinność górska układa się piętrowo.opisz krajobraz górski cechy: rośliny, zwierzęta ,ukształtowanie powierzchni, wody powierzchniowe, skałyKrajobraz Tatr jest inny niż znanych nam już gór średnich..

Opis krajobrazu górskiego.

W górach wysokich doliny są głębokie, niektóre z nich mają charakterystyczny kształt litery U. Tatrzańskie stoki są strome, często w dolnej części pokryte rumowiskiem skalnym nazywanym w tych górach piargiempiargipiargiem piargiempiargipiargiem.Opis krajobrazu - to opis wyglądu pewnej okolicy obserwowanej bezpośrednio lub utrwalonej w sztukach plastycznych (np. na obrazie, fotografii, rysunku) krajobraz - to inaczej pejzaż, widok typy krajobrazu: górski, nadmorski, nizinny, wyżynny Opis krajobrazu - przykłady Górski krajobraz, który ukazał się moim oczom,Opis krajobrazu powinien zawierać następujące elementy: - wstęp .. Musiałam patrząc przez okno opisać wszystko to, co tam widziałam.. Nie każdy miał okazję zobaczyć coś takiego.. Na pierwszym planie widzę wysokie drzewa z bujnymi koronami i białą korą.. Był to krajobraz, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci.. choć szkoda, że na serio teraz u mnie pada deszcz, jest ciemno, zimno, ponuro.. : ( ( xdd :D.Krajobraz morski to także wydmy i piasek.. W dole płynęła rzeka, która w tym miejscu tworzyła półkole.. :) Odpowiedź Guest.. Ten wiejski krajobraz jest bardzo piękny, zwłaszcza rankiem, kiedy w ciszy, patrząc na niego słychać śpiew ptaków.. Krajobraz obserwowałam z okna naszego domku wypoczynkowego..

2046 208.Opisz krajobraz górski!

Wysokie góry oraz lasy to najważniejsze z elementów krajobrazu górskiego.. Spomiędzy obłoków wstaje gorąca, ognista kula, to słońce.. 2568 407. jezioro śnieg góry.. Określ typ krajobrazu (np. górski, morski, miejski).10 423 Darmowe obrazy Krajobraz Górski.. Napisz, kto jest autorem obrazu lub fotografii i jaki jest tytuł dzieła.. Podczas długiej wycieczki wiatr hulał między szczytami gór, śnieg bez przerwy padał, a dalej widniał piękny widok ośnieżonych drzew.Krajobraz górski W krajobrazie górskim są piękne góry, małe jeziora.. Według mnie jest brzydki i ma źle dobrane barwy jak na krajobraz z dużą liczbą łąk.opisz krajobraz górski prosze o szybką odpowiedz bo mam to na jutro z góry bardzo dziekuję Autor edytował treść zadania 6.1.2011 (17:33), dodano powinien byc ten opis na kartkeNajpiękniejszym zakątkiem jest moja okolica, która otacza mój dom.. Warto się wybrać wspinaczkę góry gdyż można z samego szczytu zobaczyć mięknę widoki; hale (górskie łąki), rwące się rzeki, góralskie chaty w dolinach oraz ośnieżone szczyty gór.Jakie są cechy krajobrazu górskiego?. Treść.. poleca 69% 1603 głosów.. Między polami płynie rzeczka, nad którą rozłożony jest drewniany, mały mostek, łączący deptak.Na pierwszym planie krajobrazu rozciągają się skaliste pagórki lekko porośnięte mchem.. Na pierwszym planie widzimy, drewniane domki i ścierzkę prowadzącą do plany drugiego, na którym znajdują się kolosalne czarne góry..

3140 454. górski krajobraz kroki.

Ten ma odcień zbliżony do koloru żółtego.. Opis krajobrazu zawiera: - informacje o typie krajobrazu, np. górski, nadmorski, wiejski, miejski, leśny, - elementy krajobrazu (np. jezioro, drzewa, góry) oraz ich położenie w przestrzeni - z prawej, lewej .Zza widnokręgu wychodzą białe, pierzaste chmurki.. Jeśli opisujesz krajobraz obserwowany bezpośrednio, napisz, gdzie znajduje się opisywane miejsce.. Od dawna marzyłam, o długiej wycieczce w wysokie góry.. Szczyty, widoczne w oddali górują nad wszystkim co widoczne, majacząc się na horyzoncie.. Główne cechy krajobrazu górskiego w Polsce to: silnie pofałdowana powierzchnia terenu, duże wysokości bezwzględne, wąskie, kręte, szybko płynące rzeki, piętrowy układ roślinności, słabe zaludnienie.. SkarpaZadanie: opisz górski krajobraz , używając kilku epitetów , porównań i przenośni objętość 1 strona w zeszycie pamiętaj o kompozycji dam najKrajobraz powinien byé tak opisany, aby czytelnik z latwošciq mógl go sobie wyobrazié, a nawet namalowaé.. Odtwarzamy w nim wygląd jakiejś okolicy i panujący w tym miejscu nastrój.. Filmy.. Na pierwszym planie dostrzegałam ogromny, piękny las iglasty pokryty i otulony .Krajobraz, który chciałbym opisać, zobaczyłem w czasie szkolnego biwaku w okolicach leśniczówki Zielona, niedaleko Torunia.. Nie było to proste, ponieważ mój opis musiał składać się z trzech części: wstępu, rozwinięcia i zakończenia.Krajobrazy Polski - Cechy charakterystyczne: nizinny - powierzchnia terenu płaska lub lekko pofałdowana - wolno płynące, najczęściej szerokie rzeki, - tereny rolnicze (w większości pola uprawne), - występowanie lasów liściastych, iglastych i mieszanych, - dobrze rozwinięta sieć miast i wsi..

Skąd się wzięły góry?Opis krajobrazu.

Określ tematykę i technikę dzieła.. Krajobraz lasów o stawów to, najpiękniejsze miejsce do spędzenia wolnego czasu, na świeżym powietrzu.. Nastrój obrazu jest ponury.. Z tyłu zdjęcia dostrzegamy wysokie, strome góry, na które ciężko byłoby się wspiąć nawet najlepszemu alpiniście.. SCHEMAT BUDOWY OPISU KRAJOBRAZU I AKAPIT (wstçp) Musisz poinformowaé tego, kto czyta ten opis CO OPISUJESZ, dlatego: - nazwij typ pejzaŽu lub miejsca (np. krajobraz górski, nizinny, ogród, sad, 14ka.. moŽesz okrešlié porç roku.Klimat górski - rodzaj klimatu cechujący się zmienną pogodą, dużym natężeniem promieniowania słonecznego, obniżeniem temperatury powietrza wraz ze wzrostem wysokości (tj. o 0,6°C co 100 metrów).Wraz ze wzrostem wysokości nad poziomem morza coraz surowszy, a roślinność uboższa aż do zniknięcia roślin (pustynia lodowa).Krajobraz górski Główne cechy krajobrazu górskiego w Polsce: -silnie pofałdowana powierzchnia terenu; -teren górzysty, wysoki; -wąskie, kręte, szybko płynąceOpisu krajobrazu uczyłam się już dawno temu, jeszcze będąc w szkole podstawowej.. Błękitne niebo nieco przysłaniają delikatne chmury.Opis krajobrazu to dokładne opisanie, zobrazowanie jakiegoś miejsca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt