Szlak wędrówki stasia i nel mapa

Pobierz

Port Said - tam dzieci mieszkały i uczyły się przed porwaniem, Medinet - Święta Bożego Narodzenia, El-Gharak - porwanie dzieci, Chartum - fatamorgana, wieść o zwycięstwie Mahdiego, Omdurman - wizyta u Mahdiego, Faszoda - śmierć Dinah, wąwóz - uratowanie słonia, założenie "Krakowa .Port Said - miasto egipskie leżące na północnym wschodzie tego kraju, nad Morzem Śródziemnym, w pobliżu Kanału Sueskiego.. Z Faszody przez wąwóz do postoju w pniu baobabu otoczonego zeribą, który nazywał się Kraków.. Wydrukuj i wklej albo narysuj mapę Afryki w zeszycie i wzorując się na powyższej mapie zaznaczcie trasę .May 29, 2015 - This Pin was discovered by Danuta Chwastek.. Wyjazd ojców do Medinet.. Subskrybuj: Posty (Atom) Strony.. Obsługiwane przez usługę Blogger.. Fatma i jej dzieci zakładnikami rządu egipskiego.. 2009-02-05 18:20:51; Mapa z trasa wedrowki Stasia i Nel ( w pustyni i w puszczy) 2009-03-09 18:47:37; gdzie można znależć mapę wędrówki po pustyni stasia i nel 2009-02-27 13:05:09; mapa podróży stasia i nel 2008-10-11 22:28:47; mapa podrózy stasia i nel 2009-04-22 16:35:43Temat: Szlakiem wędrówki Stasia i Nel.. Autor obrazów motywu: compassandcamera.. 15a - Trasa podróży Stasia i Nel.1.. Strona główna; Motyw Okno obrazu.. Faszoda 8. baobab (drzewo) "Kraków" 9.. Pobyt w Medinet - święta oraz wycieczki:Temat: Szlakiem Stasia i Nel..

Mombasa Afryka Źródło: werbalnik.xunil.pl Trasa Stasia i NelMapa szlaku.

W tym czasie pokonali trasę ponad 4000 km ( linii prostej od Port-Saidu do Mombasy jest 4003 km).. Wioska Wa-himów 11.. 2010-04-18 09:20:19Mapa podróży Stasia i Nel - Rysunek z opisami.. Z tego cytatu jednoznacznie więc wynika, że przygoda Stasia i Nel odbyła się w ciągu jednego roku 1885 i trwała nieco ponad sześć - no, może siedem miesięcy.. Szczęśliwe dzieciństwo Stasia i Nel.. Nieszczęśliwy wypadek pani Olivier (opiekunki dzieci).. Przygotowanie do podróży.. Zdjęcia swoich zeszytów proszę mi przesłać do wtorku (09.06.20 r.).. Staś Tarkowski - rycerz bez skazy Notatki z lektury Test ze znajomości lektury Zaproponowany cykl zajęć ma na celu pokazanie czytelnikom piękna Czarnego Lądu, jego egzotyki i magii.. Podaj jak najwięcej skojarzeń z hasłem: Afryka.. by Szymanskasp66Port Said - tam dzieci mieszkały i uczyły się przed porwaniem, Medinet (Al-Fajum) - święta Bożego Narodzenia, El-Gharak - stacyjka kolejowa, do której dotarły dzieci, Asuan i Wadi Halfa - porwanie (droga przez pustynię), Chartum - przybycie do miasta zdobytego przez mahdystów, Omdurman - wizyta u Mahdiego, Faszoda (Kodok) - spalone .. your own Pins on PinterestNastępnie odtwarzali szlak wędrówki Stasia i Nel - pracowali z mapą konturową i fizyczną Afryki.. Strona główna.. 5.Trasa wędrówki Stasia i Nel - Rysunek z opisami Port Said - tu mieszkali Staś i Nel, Medinet - Wigilia, Chartum - spotkanie z Mahdim, Wąwóz pod Faszodą - zabicie porywaczy, Baobab Kraków, Wioska Wa-himów, Wielka Równina - dramat na pustyni, Mombasa - spotkanie z ojcami..

Podczas wędrówki przez ...Jaki był szlak wędrówki Stasia i Nel w pustyni i puszczy?

Pobyt dzieci w Port-Saidzie 2.. Brak postów.. Zostało założone w 1859 r. w związku z rozbudową tego kanału.. Nazwane na cześć Said Paszy, wicekróla Egiptu Kanał Sueski Port Said Wędrówka Stasia i Nel po AfrycePodróż Stasia i Nel Nairobi 1.. Pełną niezmiernych trudów i niebezpieczeństw wycieczkę Stasi i Nel można podzielić na kilka faz: wzdłuż Nilu przez Saharę z El-Fajum w Egipcie do miasta Chartum i Omdurman w Sudanie, na południe do Faszody, później do baobabu i Góry Lindego, przez ziemie plemion Wa-hima i Samburu do wybrzeża Oceanu Indyjskiego oraz Mombasy.Szlak wędrówki Stasia i Nel W pustyni i w puszczy Mapa Port Said - Medinet Port Said - Medinet PORT - SAID Port-Said - miasto egipskie w pobliżu Kanału Sueskiego.. .W zakończeniu jest więc rok 1895.. Afrykańskie pejzaże Jak się żyło na Czarnym Lądzie w XIX wieku?. Z El-Ghark przez pustynię do Chartumu..

Trasa wędrówki Stasia i Nel Udostępnij wg Agnieszka08 Polub Edytuj elementyPlan podróży Stasia i Nel poleca 76% 4483 głosów Treść Grafika Filmy Komentarze 1.

Góra Lindego 10.. V. Chartum - Faszoda (droga przez lasy i mokradła).. To wszystko na dziś.. Uwolnienie oswojonego juŽ Kinga Zamieszkanie w opuszczonej wiosceSzlakiem Stasia i Nel Jak przygoda, to tylko w Afryce!. 7.gdzie można znależć mapę wędrówki po pustyni stasia i nel 2009-02-27 13:05:09 zna może ktoś szlak wędrówki bohaterów stasia i nel pliz o szybką odpowiedź 2009-11-16 16:40:45 (w pustyni i w puszczy ) po co i gdzie wyjezdzaja ojcowie stasia i nel ?. Wybrzeże Oceanu Indyjskiego 12.. Z El-Ghark przez pustynię do Chartumu.W drogę do Faszody.. Podróż do ojców na Święta Bożego Narodzenia: - kanałem do Izmaili - z Izmaili koleją do Kairu (nocleg): obok jeziora Timsah, wzdłuż Wadi-Toumilat tuż przy kanale słodkiej wody (podczas podróży poznali kapitana Glena i doktora Clary'ego) - z Kairu do Medinet (El-Medine) na Pustyni Libijskiej 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt