Zaimki dzierżawcze w mianowniku i bierniku niemiecki

Pobierz

wg Nuskakopec.. wg Teashare.Zaimek osobowy w celowniku.. i l.mn; Szyk wyrazów w zdaniu oznajmującym, pytającym i przeczącym;Język niemiecki - Zaimki dzierżawcze - test - Uzupełnij luki odpowiednim zaimkiem dzierżawczym.. niemiecki - zaimki i przymiotniki dzierżawcze Połącz w pary.. Zaimek dzierżawczy występuje przed rzeczownikiem i nie używa się wtedy rodzajnika.. Postanowiłam więc podzielić się z Tobą wiedzą i wnioskami, do jakich doszłyśmy podczas wspólnych zajęć.Zaimki dzierżawcze odmieniają się także w celowniku i bierniku ale o tym innym razem.. Liczba mnoga.. Inne przyimki lub czasowniki z kolei wymagają celownika.Zaimki dzierżawcze używamy do określenia przynależności.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonego Zaimki dzierżawcze mogą albo występować przed rzeczownikiem (Possesivartikel), albo mogą zastępować rzeczownik (Possesivpronomen).Zaimki dzierżawcze w bierniku Zaimki dzierżawcze też zawsze kopiują rodzajnik nieokreślony w liczbie pojedynczej, w liczbie mnogiej określony.. Ich kaufe meine Lieblingszeitung.W dzisiejszym wpisie zajmę się tematem Zaimki osobowe w bierniku (Akkusativie).. On pyta swoją żonę.. der Nominativ: Podmiot zawsze stoi w mianowniku..

zaimki dzierżawcze j. niemiecki Połącz w pary.

Rodzajniki mają formy: den / einen, die .Poniżej prezentuję tabele odmiany zaimków dzierżawczych (Possessivpronomen) w języku niemieckim.Podane zostały odmiany we wszystkich rodzajach i przez wszystkie przypadki.. Polecenie: Trage die angegebenen Personalpronomen als Possessivpronomen in der richtigen Form ein.Niemiecki - ćwiczenia na zaimki dzierżawcze.. Na przykład po określonych przyimkach lub czasownikach zaimek osobowy występuje zawsze w bierniku.. W tym wpisie dowiesz się co to są zaimki dzierżawcze, jaką rolę pełnią w zdaniach oraz jak się odmieniają.. Serdecznie zapraszam.W języku niemieckim inaczej niż w polskim zawsze należy użyć odpowiedni zaimek dzierżawczy przyporządkowany do osoby.. Jak wspominałam we wpisie o Nominativie i Akkusativie bardzo nie lubię używać polskich nazw przypadków na niemieckie przypadki, ale wiem też, że sporo osób szuka haseł typu "niemiecki biernik", więc dziś zdecydowałam się na łączony tytuł.W języku niemieckim istnieją cztery kategorie czy formy, nazywane Fälle bądź Kasus (przypadki).. Przykłady.Pomoże Ci to lepiej zrozumieć zaimki dzierżawcze w języku niemieckim.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zaimki osobowe w języku niemieckim w liczbie pojedynczej odpowiadają zaimkom osobowym w języku polskim..

Zaimki osobowe w bierniku Odkryj karty.

Każda osoba w języku niemieckim ma swój zaimek.. Zaimki dzierżawcze spełniają rolę przydawki i określają do kogo dana rzecz lub osoba należą.. Dzięki licznym przykładom poznasz ich zastosowanie.wg Bewoz65.. Kiedy go używamy i po co właściwie jest nam potrzebny?. Jeśli chcesz perfekcyjnie nauczyć się przynajmniej jednego języka obcego lub nawet więcej, zajrzyj do mojego e-booka pod tytułem "Zostań poliglotą".Opisałam w nim moje wieloletnie doświadczenie w nauce języków obcych oraz podałam wiele praktycznych porad i wskazówek, w jaki sposób uczyć się efektywnie.Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.. Zaimki osobowe mogą występować nie tylko w mianowniku, lecz również w innych przypadkach.. Więcej ćwiczeń dla Zaimek dzierżawczy - język niemiecki: 0523.. Gramatyka: Czas teraźniejszy czasowników regularnych oraz czasowników nieregularnych oraz rozdzielnie złożonych; Czasowniki modalne; Zaimek dzierżawczy mein/e, dein/e, ihr/e, sein/e, unser/e, euer/eure, Ihr/e w Mianowniku i Bierniku; Zaimki osobowe;Przypomnę, że biernik jest (tuż po mianowniku) najczęściej występującym przypadkiem w języku niemieckim.. Postaram się wypunktować to, co uważam za priorytetowe.. ), to jest mój pies ( Das ist mein Hund ), to są wasze zeszyty ( Das sind eure Hefte.ZAIMEK DZIERŻAWCZY DAS POSSESSIVPRONOMEN..

Zaimki w bierniku Połącz w pary.

Mój, twój, jego, jej, … w języku niemieckim to żaden problem z niemiecka-inspiracja.pl.. w języku niemieckim, podobnie jak w polskim, każda osoba ma swój odpowiedni zaimek dzierżawczy • z aimki dzierżawcze spełniają w zdaniu rolę przydawki (najczęściej) i zastępują rodzajnik • z aimek dzierżawczy, podobnie jak rodzajnik ein, ma jednakową końcówkę: - w mianowniku liczby pojedynczej dla rodzaju męskiego i nijakiegoOdmiana zaimka osobowego w języku niemieckim w celowniku (Dativ) i bierniku (Akkusativ).W nauce niemieckiego mogą przydać Ci się jeszcze takie filmy jak:ODMI.Zaimki osobowe z niemieckiego Zawiera 2 pytań.. Dwa z nich to mianownik i biernik.. Zaimki dzierżawcze są odmiennymi .Start studying Zaimek dzierżawczy w mianowniku i bierniku.. Przed rzeczownikami rodzaju żeńskiego oraz przed wszystkimi rzeczownikami liczby mnogiej zaimek dzierżawczy przyjmuje w mianowniku (pierwszy przypadek) końcówkę "-e".Zaimek dzierżawczy - Das Possessivpronomen.. Niemieckim.. - Darmowe testy online.. Każda osoba posiada w języku niemieckim odrębny zaimek dzierżawczy.. Klasa 7 Niemieckim.. wg Paniodpolskiego1.. Zaimek dzierżawczy stosujemy wówczas, kiedy chcemy wyrazić, że coś do kogoś należy.. der Akkusativ: Większość dopełnień stoi w bierniku.. Klasa 1 liceum ogólnokształcącego (po szkole podstawowej) 1..

Dopełnienie w bierniku (tzw.

1489.W języku niemieckim na każdym kroku natrafiamy na zaimki dzierżawcze.. Na podstawie zaimka osobowego możemy wskazać osobę w jakiej występują: 1. os. ja - ich 2. os. ty- du 3. os. on, ona, ono - er, sie, es.. Jego prawidłowe użycie jest bardzo ważne, gdyż pojawia się on w wielu zagadnieniach gramatycznych.. Akkusativ r. określony Akkusativ zaimek dzierżawczy den meinen, deine en 3/5 11Zaimki dzierżawcze w języku niemieckim mają za zadanie informować, do kogo należy konkretny przedmiot, określają przynależność i posiadanie a więc odpowiadają na pytanie "czyj?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych .Zaimki osobowe w celowniku - wybierz odpowiedź Odkryj karty.. ".W języku niemieckim odmieniamy je tak samo, jak rodzajnik nieokreślony ein.W języku polskim oprócz form mój, twój, jego, jej, nasz, wasz, ich stosowany jest zaimek swój, który zastępuje .Dzisiaj zajmiemy się zaimkiem dzierżawczym w mianowniku.. W tabeli znajdziesz tylko dwa z nich, bo pozostałe zachowują się dokładnie tak samo.. Poziom A1 Polski jako obcy.. Rodzajnik określony w celowniku Test.zaimek dzierżawczy w mianowniku - Possesivpronomen in Nominativ Autor: Monika Łączna-Wilke Zaimek dzierżawczy ( Possesivpronomen ) oznacza przynależność do kogoś, np. to są moje książki ( Das sind meine Bücher .. Pod tabelkami umieściłem także kilka linków do ćwiczeń na odmianę zaimków dzierżawczych oraz jedno z ćwiczeń także bezpośrednio w poście, abyście nie musieli latać po innych stronach i szukać czegoś .Zaimek dzierżawczy - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Temat na wpis nasunęła mi pewnego dnia moja uczennica ( jak to brzmi ), gdy rozwiązywałyśmy jedno ćwiczenie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt