Antygona test i odpowiedzi

Pobierz

2- o śmierci Eurydyki dowiadujemy się z ust Posłańca.. 3.Bracia Antygony zginęli w walce bratobójczej.. SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY "ANTYGONA" SOFOKLESA.. 2 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. d) bezbarwny by nie odwracać uwagi od masek aktorów.. Odpowiedz na pytania, a .. Kto był ojcem Antygony i Ismeny?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Sprawdź, ile pamiętasz z tego starożytnego dramatu!. Rozwiązanie.. 3.1- utrata narzeczonej- Antygony.. Gdzie dzieje się akcja utworu?. Czy rozpoznasz, z której lektury szkolnej pocho.TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY "ANTYGONA".. Nie używaj korektora, a błędne zapisy wyraźnie przekreśl.. Dla niej najważniejsze jest prawo naturalne i posłuszeństwo wobec bogów.Test zawiera 21 pytań.. Biblia - księga ksiąg.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Antygona1.Antygona jest siostrą Ismeny 2.Akcja utworu dzieje się w Tebach.. Używaj długopisu/pióra tylko z czarnym tuszem/atramentem.. Pytanie 1. Ilu braci miała Antygona?. Załączniki do podręcznika nauczycielskiego.. Pisz czytelnie.. Ismena nie popiera zakazu / popiera zakaz wydany przez stryja / brata, ale uważa, że musi ulec / zbuntować się wobec władzy.zgłoś przewodniczącemu zespołu nadzorującego egzamin.. Ponad 10 tysiecy sprawdzianow i egzaminow z matematyki na wszystkich poziomach edukacji.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Start studying Antygona sprawdzian..

Pytania i odpowiedzi do lektury Antygona (.

b) w komnacie tronowej pałacu.. Czy miałeś tę lekturę?. Test składa się z 15 pytań.. Ares był bogiem wojny.Test o lekturze szkolnej pt. ,,Antygona'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraGreckie tragedie [TESTY, KLUCZE ODPOWIEDZI] Katarzyna Sklepik 11 stycznia 2017, 16:02 Antoni Brodowski, "Edyp i Antygona" , olej na płótnie, 1828, Muzeum Narodowe, Warszawa old.mnw.art.plTest Antygona, Antygona podręcznika Lektury dla Klasa III.. Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Matura próbna Operon 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018 Małgorzata Mrowiec 20 listopada 2018, 11:35przez mezczyzn.Test Antygona, Antygona podrecznika Lektury dla Klasa III.. Prawo boskie mówi, że każdego zmarłego należy pogrzebać, żeby nie budzić odrazy bogów i żeby jego dusza nie błąkała się po ziemi.. 7.Hades był bogiem świata podziemnego i zmarłych.. Świadomość dobra i zła.. W świecie znaków, s. 11 - plik pdf.. z nia spelnila swiety obowiazek.. Odpowiedzi zapisz w miejscu na to przeznaczonym przy każdym zadaniu.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów..

Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".

"Antygonę" napisał: a) Tespis, b) Ajschylos, c) Sofokles.. Rozwiąż test!Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.. Skomentuj.. "Antygona" to : a) tragedia, b) komedia, c) dramat właściwy.. Antygona uważała, że Kreon nie miał prawa zakazywać pogrzebania jej brata.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. Utwory dramatyczne są często przez uczniów uwazane za trudne, dlatego dobrze jest przeprowadzić taki test przed rozpoczęciem omawiania.. Postąpił pochopnie wydając rozkaz śmierci dla Antygony, a wcześniej zakaz chowania Polinejkesa.. dwóch.. antygona sprawdzian z odpowiedziami .. 2018 POLSKI podstawowy: "Antygona" Sofoklesa na maturze z polskiego Odpowiedzi, pytania, arkusze 20.11.2018Antygona namawia siostre, aby wraz.. Masz do rozwiazania test jednokrotnego wyboru skladajacy sie z 20 pytan.Pogrążył mury, bo z tyłu nawałem Runął na smoka⁸ Ares z wo ny szałem.. Czytanie ze zrozumieniem, s. 24-25 - plik pdf.. Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.Antygona - test wiedzy o bohaterach.. Learn vocabulary, terms, and more with flashcards, games, and other study tools.Rozwinięcie ("Antygona"): Anty­go­na w kon­se­kwen­cji fatum, któ­re cią­ży­ło nad jej rodem (Lab­da­ki­dów) za spra­wą dziad­ka Lajo­sa, straciła: mat­kę — Joka­stę, któ­ra popeł­ni­ła samobójstwo, ojca — ośle­pił się i wygnał do inne­go miasta, bra­ci: Poli­nej­ke­sa i Eteoklesa,Plik Antygona test.pdf na koncie użytkownika polskina6 • folder Antygona • Data dodania: 18 paź 2014..

Księga Rodzaju, s. 28 - plik pdf.antygona sprawdzian z odpowiedziami.pdf (23 KB) Pobierz.

Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Nie zagłębił się w przyczyny śmierci braci.Test wiedzy z lektury Antygona, Sofokles.. Władcą Teb jest:Antygona - test znajomości lektury.. Antygona przeciwstawiła się rozkazowi Kreona, by nie grzebać zwłok Polinjekesa / Eteoklesa, którego uznał za zdrajcę / bohatera.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Akcja "Antygony" rozgrywa się: a) przed pałacem królewskim w Tebach.. Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".Sprawdzian ten jest zbiorem kilku prostych pytań dotyczących bohaterów oraz problematyki tragedii Sofoklesa.. Pamiętaj, że zapisy w brudnopisie nie podlegają ocenie.. W zależności od intencji, s. 14 - plik pdf.. 1.Rozpocznij test.. Pytanie 2.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Antygona, które mogą Ci się przydać do powtórki.. 6.nieszczescie b) przyznal mu racje c) zadna z odpowiedzi l- ba punktow ocena data sprawdzenia Antygona ( sprawdzian z tresci)Sprawdzian znajomosci lektury "Antygona" Sofoklesa.. - Harry Potter"ANTYGONA" - test ze znajomosci lektury dla zapracowanych nauczycieli - szybki do przeprowadzenia i sprawdzenia.Wielki test z wiedzy ogolnej - 50 pytan!Rozwinięcie ("Antygona"): Kon­flikt racji moral­nych w przy­pad­ku Anty­go­ny doty­czył spraw ludz­kich — wła­da­nia kró­le­stwem, pil­no­wa­nia porząd­ku — oraz praw boskich..

Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,Zaznacz poprawne odpowiedzi.

Jak nazywał się władca Teb, który skazał Antygonę?b) jaskrawy i dobrze widzialny.. Jak miała na imię siostra Antygony?. "ANTYGONA" - test ze znajomości lektury dla zapracowanych nauczycieli - szybki do przeprowadzenia i sprawdzenia.. 6.Kreon o pochowanie zmarłego podejrzewał strażników.. Pytanie 3.. Udostępnij.. c) nieprzyciągający wzroku.. 5.Symbolicznego pogrzebu dokonywało się poprzez rzucenie garści ziemi.. arielki11 6 miesięcy temu.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Na jaką karę Kreon chce skazać Antygonę?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt