Czy miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka rozprawka

Pobierz

Myślę, że .Sądzisz, że miłość bądź przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu człowieka?. Udowodnię moją tezę w rozwinięciu tematu.. W życiu najważniejszym uczuciem jest miłość.. Nie istnieją sklepy, gdzie można " zaopatrzyć się" w jakąś porcję miłości.. Miłość jest najważniejszą wartością w życiu.Myslę, że w świetle przytoczonych przeze mnie argumentów doskonale widać, że przyjaźń jest najbardziej cenną wartością na świecie.. poleca 85 %.. Bez niej nasze życie nie byłoby już tak kolorowe jak teraz.. Wstęp.. Bez niej człowiek usycha jak roślinka bez wody.. Po pierwsze miłość to najsilniejsze uczucie.Zadanie: rozprawka na temat miłość najważniejszą Rozwiązanie:miłość i przyjażń to najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka postaram sie udowodnić tą tezę na podstawie książki a de saint exupery pt quot mały książę quot bohater powieści wyrusza w świat, by poznać inne, niż jego mały asteroid, planety i zamieszkujące je istoty pragnie również dowiedzieć się, co to jest przyjaźń i miłość oraz jak się je zdobywa pierwszym argumentem na to jest .Gorzej, jeśli nie spotkasz tej miłości, będziesz cierpiał, umrzesz z myślą, że żyłeś sam, nie doświadczyłeś w życiu tego najważniejszego- miłości.. Rozwinięcie.. "Wartość" w tej pracy rozumiana będzie, zgodnie z teoriami większości pisarzy i poetów, jako cel ludzkich dążeń, coś, co jest niezwykle pożądane i cenne.Podsumowując moje rozważania, chcę stwierdzić, że ilość posiadanego majątku i bogactwa ludzi nie jest najważniejszą rzeczą w życiu..

Czy miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka?

Miłość nie jedno ma imię.. Miłość jest jak jedzenie, potrzebne do życia.. HIPOTEZA - to pytanie, na które musisz odpowiedzieć (np.Ukazana jest tu braterska miłość.. Człowiek rodzi się z miłości, dla miłości i do miłości.. Podsumowując swoją pracę stwierdzam, że przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.. - Rozprawki - Bryk.pl.. Rozwinięcie.. Chciałabym, aby początkowe argumenty dotyczyły historii Polski.Czy zgadzasz się z tym że miłość jest najważniejszą wartością w życiu, (tak) uzasadnij swoją wypowiedź odwołaj się do 3 lektur [Romeo i Julia, Mały książę, Krzyżacy] Ps.. Pawła, "Małego Księcia" i "Romea i Julię", lecz argumentów potwierdzających wagę miłości dostarcza przede wszystkim życie.. Bez niej człowiek usycha, staje się.. Myślę, że o wiele ważniejsze jest to jakimi jesteśmy ludźmi i co dobrego w życiu udało nam się zrobić, bo po co przez całe życie za wszelką cenę mnożyć swoje dobra materialne skoro i tak po śmierci nie będzie to już dla nas przydatne.Każdy człowiek, który żyje na świecie ma w swoim życiu określone wartości.Dla jednych ważna jest miłość, dla innych przyjaźń, a jeszcze inni za najważniejszą wartość uważają wolność.Swoją miłość okazują za pomocą jakiejś kwoty wręczanej dziecku, co sprawie, że uczucie to staje się po prostu przekupstwem..

Teza - rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.

Jest ona uczuciem na dobre i na złe.. W obliczu cierpienia, różnorakich przeciwieństw i trudności to właśnie ona okazuje się skutecznym antidotum leczącym ból oraz dodaje sił, by sprostać niełatwym wyzwaniom.Sumują, nie mam wątpliwości co do tego, że miłość jest najwyższą wartością.. 2010-12-20 22:18:10 Co jest w Twoim życiu największą wartością ?. Nic przecież nie zastąpi nam prawdziwej troski i opieki najbliższych.. Niech moje argumenty wesprze swym autorytetem Julian Tuwim, który powiedział : "Miłość ci wszystko wybaczy", więc nie unikajmy jej, nie brońmy się przed nią.. Wolność to słowo, które znaczy dla każdego człowieka zupełnie coś innego i wywołuje różne skojarzenia, ale jedno jest pewne - to dla nas najważniej.. dodaj.Rola miłości w życiu człowieka.. Jest wiele wyrazów miłości, może ona być skierowana do dziecka, kobiety, ojczyzny, boga.. już bardzo dawno temu i jeszcze je pamiętam :) ) [LINK] - pomożesz ?Przyjaźń jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.. Jedną z nich jest miłość.. Pierwszym argumentem będzie przykład rodziny Żaków z jednego tomu z serii "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz pt. "Szósta klepka".. Miłość jest najważniejszą wartością w życiu.Miłość to uczucie, które jest jednym z najsilniejszych i najbardziej znaczących przeżyć w życiu człowieka.Człowiek rodzi się z miłości, dla miłości i do miłości..

Wstęp Teza - rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka 2.

To jedno z najbardziej pozytywnych uczuć jest w stanie zmienić cały świat.Ostatnim argumentem jest moja przyjaźń z Dominiką.. 2010-05-07 17:58:04 Co jest dla was najważniejszą wartością w życiu ?. Postaram się zatem to udowodnić przytaczając kilka argumentów.. Dla drugiej osoby jesteśmy gotowi się poświęcić.. Miłość jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, stanowi ponadczasowy temat w kulturze, odgrywa w życiu bardzo ważną rolę.. Miłość przewyższa takie wartości jak pieniądze, władza i .Wolność jest istotną wartością w życiu człowieka - rozprawka.. Takie rozważania, czyli przemyślenia na temat roli kwestii materialnych i duchowych, prowadzili, prowadzą i z całą pewnością będą prowadzić twórcy tekstów literackich.. Pozostaje równie ważnym uczuciem, co miłość, potrafi pokonać najtrudniejsze przeszkody, dzięki niej możemy się rozwijać, zmieniać….. Bez niej człowiek usycha jak roślinka bez wody.. Miłość jest jak jedzenie, potrzebne do życia.. To zdanie twierdzące, na które odpowiesz sobie: tak, zgadzam się z nim lub nie, nie zgadzam się z nim (np. Miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka).. Język polski.. Potwierdzenie tezy: Argumenty: Za - przykład rodziny Żaków - Małgorzata Musierowicz Przeciw - Harpagon -bohater książki "Skąpiec" Moliera jako przykład człowieka nie potrzebującego rodziny.Miłość jest najważniejszą wartością w życiu człowieka, należy ją pielęgnować i robić wszystko, by trwała jak najdłużej, nawet jeśli ma dla nas najdziwniejsze niespodzianki i przewraca nasze życie do góry nogami.Gorzej, jeśli nie spotkasz tej miłości, będziesz cierpiał, umrzesz z myślą, że żyłeś sam, nie doświadczyłeś w życiu tego najważniejszego- miłości..

Bez wątpienia wolność jest najważniejszą wartością w życiu każdego człowieka.

Potwierdzenie tezy: Argumenty: Za - przykład rodziny Żaków - Małgorzata Musierowicz.Uważam, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.. Miłość staje się często.Warto zastanowić się nad tym, czy pieniądze są najważniejszą wartością w życiu człowieka.. Mam nadzieję, że przedstawione argumenty pozwolą w pełni zgodzić się z twierdzeniem zawartym w temacie.Miłość jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka, stanowi ponadczasowy temat w kulturze, odgrywa w życiu bardzo ważną rolę.. Główna bohaterka - Cesia, zawsze mogła liczyć na swoją najbliższą rodzinę.odpowiedział (a) 25.09.2012 o 18:15. praca może być krótka (ale nie za krótka ;p) ponieważ jest tylko na zaliczenie bo nie oddałem jej w terminie :(( źródło:Plan rozprawki: 1.. Może przybrać różną postać : : miłości łączącej kobietę i mężczyznę, miłości matki do dziecka, miłości do Boga, czy ojczyzny.. Po podsumowaniu powyższych argumentów stwierdzam, że moja teza jest słuszna.. Wydaje mi się, że w życiu są takie chwile, dla których warto żyć.W życiu człowieka jest wiele wartości, które go uszczęśliwiają.. etycznych i emocjonalnych.Miłość to uczucie, które jest jednym z najsilniejszych i najbardziej znaczących przeżyć w życiu człowieka.. Mogę powierzyć jej moje sekrety, porozmawiać o problemach.. Miłość jest jak jedzenie, potrzebne do życia.. Dla Antygony ważniejsze jest prawo boskie niż ludzkie.. Jest ona nieprzeliczalna na gotówkę.Niestety bardzo często jej nie doceniamy, zazwyczaj uświadamiamy sobie jak ważna jest dla nas dopiero wtedy, kiedy ją stracimy.. Życie człowieka jest najcenniejszą wartością ponieważ może je sobie zaplanować mając wolną wolę.Życie ludzkie jest cenne dla Boga ponieważ dał nam rozum , upodobnił nas do siebie , zesłał nam swojego Syna umiłowanego ( ja miałam podobne zad.. Dla mnie jest ona najważniejszą osobą w życiu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt