Kartkówka mowa zależna

Pobierz

Polski.. Poniższa tabela prezentuje przykłady następstw czasu.. omawiając wypowiedź w formie sprawozdawczej, pośredniej - mowa pośrednia (zależna).Jul 27, 2021KARTKOWKA NR 1 1. .. Mowa zalezna jest to przytoczenie czyjejs lub .Mowa zalezna i niezalezna.. Zdenerwowana … ContinuedTemat: Mowa zależna i niezależna - ćwiczenia w przekształcaniu.. .Dec 4, 20201) Mowa zależna to a) To omówienie czyjejś lub własnej wypowiedzi, zrelacjonowanie jej własnymi słowami w formie zdania podrzędnego.. Przekształć podane zdanie na mowę zależną.. Poziom: Pre-intermediate.. Największy wybór książek do nauki zagadnień gramatycznych.Mowa zależna i niezależna Cudze myśli, poglądy możemy przytaczać w dwojaki sposób: przytaczając dosłownie cudze słowa - mowa bezpośrednia (niezależna).. Średni wynik: 47,85 %.Testy i ćwiczenia online utrwalające prawidłowe stosowanie Mowy zależnej ( Reported Speech ) w języku angielskim.. Mama zapowiedziała, że jeśli spóźnię się na kolację, będę miał szlaban na komputer.. Kaśka skłamała, że ma w domu pięć zwierzaków.. - krzyknęła ze zdenerwowaniem matka Pawła.. Zmianie ulegaja rowniez okreslenia czasu w stosunku do zdania w mowie niezaleznej:Mowa zalezna (reported speech) I Cwiczenie online.. - krzyknęła ze zdenerwowaniem matka Pawła.. a/ Ale psia pogoda!. Na zbiórkę przyszedł Paweł i oznajmił, że drużynowy jest chory i zbiórka odwołana..

opis Mowa zależna.

Klasa 8 Angielski Repetytorium wydanie jednotomowe 8 klasa Pearson.. poziom ćwiczenia: intermediate.. Rozpoznaj style językowe w poniższych tekstach.. GRAMATYKA ANGIELSKA DA SIĘ LUBIĆ.. b/ Drodzy Państwo, zebraliśmy się tutaj aby uczestniczyć w niezwykłej uroczystości.. Lista ćwiczeń.. Córka odpowiedziała, że jeszcze nie, ale zrobi to za chwilę.. Kartkówka!. Koniecznie sprawdź jakie publikacje czekają na Ciebie w naszym sklepie online.. Pobierz materiał ,,Mówienie o mówieniu" i wykonajJan 26, 2022Aug 29, 2020Reported Speech - mowa zależna.. b) To opowiedzenie czyjejś lub własnej wypowiedzi, zrelacjonowanie jej własnymi słowami w formie zdania podrzędnego.Katalog testów Gramatyka Strona bierna i mowa zależna Mowa zależna - przekształcanie zdań.. "Temat :Mowa zależna i niezależna - ćwiczenia Nacobezu: - rozpoznajesz i właściwie nazywasz mowę zależną i niezależną, - potrafisz przekształcić zdanie mowy zależnej w mowę niezależną i odwrotnie, Wybierz dowolną wersję.. Pearson REP 8 - irregular verbs 2 Połącz w pary.. Regułą mowy zależnej jest cofnięcie się o jeden czas do tyłu.Zostań patronem kanału: Możesz też wesprzeć kanał przelewając dowolne środki z dopiskiem 'darowizna' na .Mowa zalezna - reported speech - w jezyku angielskim sluzy do relacjonowania czyichs wypowiedzi bez ich cytowania..

Mowa zależna ćwiczenia.

Ucz się szybciej i skuteczniej.. Konstrukcja.. Włączenie w tok naszej wypowiedzi najczęściej cudzych słów odbywa się w postaci zdania podrzędnego dopełnieniowego; Mama zapytała córkę, czy odrobiła już lekcje.. Główna różnica dotyczy zasad przekształcania czasów i interpunkcji.. Cele lekcji: - utrwalisz umiejętność rozpoznawania oraz przekształcania mowy zależnej i niezależnej Wykonaj ćwiczenia z podręcznika: Ćwiczenie 3 str. 27 Ćwiczenie 4 str. 27 Ćwiczenie Zamień mowę niezależną na zależną.Plik kartkówka mowa zależna i niezależna.pdf na koncie użytkownika fuguzhiqu • Data dodania: 18 lip 2020Plik kartkówka z mowy zależnej i niezależnej.pdf na koncie użytkownika yhkang4864 • Data dodania: 18 lip 2020.mowa zależna i niezależna Teleturniej.. Zdanie wprowadzane jest przytoczeniem czyichś słów w ich dosłownym brzmieniu.. 1 os .Mowa niezależna wymaga użycia dwóch niepowiązanych ze sobą składniowo wypowiedzi zdania wprowadzającego i zdania wprowadzanego.. Test rozwiązano 76378 razy.. Po czym możemy rozpoznać taki tekst?. "Nie odrobiłeś lekcji!". Przekształć poniższe zdanie na mowę zależną.Zamień poniższe zdania, będące przykładem mowy zależnej, na wypowiedzi w mowie niezależnej.. W mowie zaleznej jednak musimy dokonac kilku przeksztalcen.. W mowie zaleznej jednak musimy dokonac kilku przeksztalcen..

Mowa zależna - przekształcanie zdań.

Wersja I Zaloguj się na e-podręczniki.. Zdanie wprowadzające, którego orzeczeniem jest najczęściej czasownik oznaczający mówienie (np.: rzec), wyjaśnia kto wypowiada przytoczone słowa.. wg Motyl662.. Klasa 8 Angielski Pearson Repetytorium 8.MOWA ZALEŻNA Następstwo czasów - przykłady zmian czasownik TERAŹNIEJSZOŚĆ Present Simple PRESZŁOŚĆ Past Simple (II kolumna) ZAPRZESZŁOŚĆ Past Perfect (HAD+ imiesłów bierny) Posiłkowe (do tworzenia innych czasów) BE (nier.). poniedziałek 11.05 • pytania pośrednie • czas Past PerfectMowa zależna - to przywołanie cudzej lub własnej wypowiedzi, ale już nie w formie dosłownej.. KARTKOWKA NR 1 1.. "Nie odrobiłeś lekcji!". 4.Mowa zależna Zasady przekształcania mowy niezależnej na zależną w języku polskim i angielskim są podobne.. Po pierwszych lekcji wiecie już, co to jest mowa zależna i po co się ją stosuje.. 2. Podaj cechy stylu naukowego.. Nie odrobiles lekcji!. Testy i ćwiczenia online na każdym poziomie zaawansowania.W mowie zależnej należy zmieniać również inne element zdania, takie jak określenia czasu i miejsca oraz zaimki/przymiotniki dzierżawcze.. omawiając wypowiedź w formie sprawozdawczej, pośredniej - mowa pośrednia (zależna).. dnia mar 1, 2014.. Od dziś gramatyka angielska nie będzie dla Ciebie problemem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt