Test z lektur obowiązkowych liceum

Pobierz

Pan Tadeusz - test z lektury - Adam Mickiewicz; Test z lektury: Pan Tadeusz - Adam Mickiewicz; Ogniem i mieczem - test z lektury - Henryk Sienkiewicz; Test z lektury: Ogniem i mieczem - Henryk Sienkiewicz; Potop - test z lektury - Henryk Sienkiewicz; Test z lektury: Potop - Henryk Sienkiewicz; Lalka - test z lektury - Bolesław PrusDo obowiązujących rodzajów lektur zalicza się m.in. powieść, diariusz (dziennik) i list, a także przykład czasopisma, publicystyki, tekstu informacyjnego i reklamowego.Zbliżają się egzaminy ósmoklasisty 2021. wg Anitaczku.. Nic dwa razy.. Rozwiąż test!Lektury do matury 2022.. Jednym z obowiązkowych przedmiotów, które należy zdać, jest oczywiście język polski.. Przebij balon-zręczność Przebij balon.. "Mały Książę.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Klasa 8 Gimnazjum Polski.. W związku z pandemią koronawirusa, egzaminy pisemne zostały przesunięte, natomiast z ustnych zrezygnowano.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Niektórzy lubią poezję.. Twego syna, Gospodzina, matko zwolena Maryja, Zyszczy nam, spuści nam.. Nie wierzę w nic.. Biblia, w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św.Lektura 7-8 - Opowieść wigilijna, Charles Dickens..

Cytaty z lektur Połącz w pary.

Niestatek 1 (Prędzej kto wiatr…) Niestatek 2 (Oczy są ogień…) Nike, która się waha.Lista lektur obowiązkowych dla liceów i techników.. Lektury obowiązkowe dla klas ponadgimnazjalnych.. Quizy i testy z lektur szkolnych z liceum i szkoły podstawowej.. Należy pamiętać też, że podstawa .. W maju 2022, jak co roku, tysiące maturzystów zmierzy się z egzaminem dojrzałości.. Opracowania, problematyka, charakterystyka bohaterów.. Z zakresu rozszerzonego zostały usunięte zaś następujące pozycje: Jan Parandowski, Mitologia, .Lektury z gwiazdką 3.25/5 (55) Notatka zawiera lektury z gwiazdką z gimnazjum oraz część z liceum.. Nie porzucaj nadzieje.. Po tygodniach życia w niepewności, już wiemy, kiedy odbędzie się matura z języka polskiego.. Test składa się z 12 pytań.. Powtórka z polskiego do matury.. Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela.. Poziom podstawowy - rano, poziom rozszerzony - po .Lektury obowiązkowe - motywy , postaci.. "Ten obcy".Lista lektur liceum 2021.. Przygotowując się do matury powinniście powtórzyć sobie teksty wskazane w podstawie programowej.. Oznacza ono stworzenie więzi" 4.Wykaz lektur z języków mniejszości narodowej oraz języka mniejszości etnicznej dla szkół ponadpodstawowych od roku 2019/2020 05/09/2019 Adam Grzegrzółka Wykaz lektur z języków mniejszości narodowej oraz języka mniejszości etnicznej dla szkół ponadpodstawowych, w których kształcenie rozpoczęło się w roku szkolnym 2019/2020.Matura 2021 z języka polskiego..

Jest to jedna z lektur obowiązkowych w klasach 7-8.

Przyszłych maturzystów z pewnością interesuje, na które zagadnienia i tematy trzeba zwrócić szczególną uwagę przy nauce.Streszczenia najważniejszych lektur z liceum.. Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!. Matura z języka polskiego odbędzie się 8 czerwca.. Niektóre lektury są obowiązkowe, inne omawiane w programi rozszerzonym.. Agnieszka Kuc.. Fragmenty utworów lub zbiory wierszy znajdują się w podręczniku do kl.Cytaty z lektur, które mogą się przydać nie tylko ósmoklasiście cz.1.. Słysz modlitwę, jąż nosimy, A dać raczy, jegoż prosimy, A na świecie zbożny pobyt,W sierpniu została opublikowana nowelizacja listy lektur na rok szkolny 2021/2022.. W ramach powtórki materiału proponujemy quiz dotyczący właśnie tych dzieł literatury polskiej i światowej.Test z lektur obowiązkowych do egzaminu ósmoklasisty.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. Lektury obowiązkoweRozpocznij test.. Wiedza w pigułce - idealna na powtórkę tuż przed maturą.. Czy będziesz pamiętał fabułę książek, które na pewno czytałeś?Rozwiąż test: Chłopcy z Placu Broni: Ferenc Molnár: Rozwiąż test: Antygona: Sofokles: Rozwiąż test: Katarynka: Bolesław Prus: Rozwiąż test: Dziewczynka z parku: Barbara Kosmowska: Rozwiąż test: Opowieść wigilijna: Karol Dickens: Rozwiąż test: Hobbit, czyli tam i z powrotem: John Ronald Tolkien: Rozwiąż test: Świętoszek: Molière: Rozwiąż test: KrzyżacyW tym dziale zbieramy odnośniki do testów lektur z liceum..

Polski.Które lektury są obowiązkowe?

Poniżej znajduje się test z Opowieści wigilijnej, Charlesa Dickensa.. wg Mateuszkl8.. Aby zdać test będą między innymi musieli wykazać się znajomością lektur obowiązkowych.. Wiedza podstawowa oraz rozszerzony materiał z najczęściej po.Lektury w liceum i technikum - OBOWIĄZKOWE - zakres podstawowy - c.d Zygmunt Krasiński, Nie-Boska komedia; Cyprian Kamil Norwid, wybrane wiersze; Bolesław Prus, Lalka, Z legend dawnego Egiptu; Eliza Orzeszkowa, Gloria victis; Henryk Sienkiewicz, Potop; Adam Asnyk, wybór wierszy; Fiodor Dostojewski, Zbrodnia i kara;Lista lektur z języka polskiego dla klasy pierwszej liceum po szkole podstawowej Lektury obowiązkowe - zakres podstawowy: 1.. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. Egzamin maturalny jest najważniejszym egzaminem, z którym muszą zmierzyć się uczniowie, w ciągu lat edukacji.. W zakresie podstawowym w liceum oraz technikum dla wszystkich klas znalazły się: Biblia - w tym fragmenty Księgi Rodzaju, Księgi Hioba, Księgi Koheleta, Pieśni nad Pieśniami, Księgi Psalmów, Apokalipsy wg św. Jana.Zagadki o bohaterach lektur kl. 7-8 cz. 1 Znajdź parę.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. Notatka jest staranna i przejrzysta.LEKTURY Z GWIAZDKĄ * Bogurodzica BOGURODZICA 1 ogurodzica, dziewica, ogiem sławiena Maryja!.

Autorzy lektur kl.8 Przebij balon.

wg Dorotalazewska8.. Nauka chodzenia.. Klasa 8 Polski.. wg Bujas.Namuzowywanie.. 2. ,,Od każdego można wymagać tylko tyle, ile on może z siebie dać.". Lista lektur obowiązkowych dla liceów i techników po wprowadzeniu zmian to w zakresie podstawowym: "Biblia" - w tym fragmenty "Księgi Rodzaju", "Księgi Hioba", "Księgi Koheleta", "Pieśni nad Pieśniami", "Księgi Psalmów", "Apokalipsy wg św. Jana".Warto dobrze się przygotować do testu z takiej lektury, ponieważ może być trudniejszy i bardziej szczegółowy niż inne.. Mix lektur - sprawdzian wiadomości Test.. Czasownik - sprawdzian klasa IV Test.. 3. ,,Oswajanie to słowo nieco już przebrzmiałe.. Teksty z gwiazdką są o tyle istotne, że podstawa programowa określa je jako te, których nauczyciel nie mógł pominąć w swoim .Lektury z gwiazdką - sprawdź, które teksty obowiązują na maturze z polskiego.. Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę" 1. ,,Nie każdy może się cieszyć posiadaniem przyjaciela.". Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało o usunięciu z listy lektur obowiązkowych wierszy Marcina Świetlickiego, ponieważ "myśli zawarte w wielu utworach nie reprezentują wartości, które wpisane zostały w podstawie programowej".. Warto więc przypomnieć sobie jej najważniejsze treści.Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt