Uzupełnij w wyrazach brakujące rz lub sz po spółgłoskach

Pobierz

ulepszać i Czy pszenicy?. III.Ż piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: g, dz, h, z, ź, s: książka - księga, wstążka - wstęga, mosiężny - mosiądz.. Sprawne wykonywanie tego typu ćwiczeń już w klasie II da duże efekty w pracy ze słownikiem w kolejnych latach nauki.. te…nika a) h b) ch wci…ż a) ą b) on zast…j a) ó b) u t…eba a) rz b) ż dzi…ki a) ę b) en gara… a) rz b) ż dw…r a) ó b) u …ura a) h b) ch uzupełnij zdanie ż piszemy,gdy gdy w innych formach Rozwiązanie: g, dz, h, z, ź, s książka księga, wstążka wstęga mosiężny mosiądz Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Zapisz zdrobnienia wyrazów w ramce w kolejności alfabetycznej.. pisownia rz po spółgłoskach i rz wymiennego.. Klasa 6 Klasa 7 Klasa 8 zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.. 1 Wyszukaj w chmurce wyrazy z "rz" i zapisz je w odpowiednich miejscach w tabelce.. W którym zestawie nie ma wyrazów z .opracowała: mgr Anna Pograniczny.. Przestań mi wiercić dziurę w brzuchu .. ( Gdzie jest kapitan?. wrażenie, nóżka, książka, malarz, przypiął, rz wymienne rz po spółgłosce ż wymienne ż niewymienne .. .słownikiem ułatwia ćwiczenia w zakresie porządkowania wyrazów w kolejności alfabetycznej.. Wyrazy z ramki wpisz we właściwej kolumnie.. ( czy oni kiedyś przestaną drzeć ze sobą koty? ). Uzupełnij zdania wyrazami (klasa 1) Brakujące słowo..

Uzupełnij w wyrazach brakujące rz lub sz po spółgłoskach oraz w cząstkach ża żo żu ży.

Do trzech razy sztuka.. Pisownia wyrazów z rz i ż Sortowanie według grup.. Uzupełnij tabelkę według wzoru wyrazami, które uzasadniają pisownię wyrazów z ramki.. 2012-12-05 15:00:22; Dopisz po dwa przykłady wyrazów , w których piszemy rz po spółgłosce np : b-brzuch , dobrze , brzoza .. 2nd .Po spółgłoskach - Uzupełniamy luki i zaznaczamy spółgłoski występujące przed RZ. Bez słownika - Utrwalamy słowa z RZ niewymiennym.. pola z wyrazami w których rz wymienia się na r pokolorój na zielono.pola rz w nazwach zawodów pokoloruj na brązowo strzał,chrzan,pokrzywa ,krzak,brzuch,rowerzysta,morze,którzy, brzoza,weterynarz,brzeg marynarz mierzyc,wrzos marzec, starzec, wierzyć dojrzały,malarz .GŁOSKA [Ż/RZ] W WYRAZACH - rz po spółgłoskach ch, j, w - Wyrazy ukryte w wyrazach (klasa 1) - /s/-/sz/ w wyrazach - Głoska C w wyrazach - rz wymienne na rW którym zestawie są jedynie spółgłoski, po których piszemy rz?. W miejscu kropek brakuje "rz" lub "ż".. "Rz" wymienne w nazwach zawodów wersja bc // wersja kol Identyfikujemy słowa z "rz" niewymiennym wersja bc // wersja kolRz piszemy gdy w wyrazach wymienia się na r Rz piszemy w zakończeniach wyrazów arz erz mierz mistrz Rz piszemy po spółgłoskach b p d t. menu profil..

Podkreśl w nich "sz" po spółgłoskach.

Do innych istotnych zadań nauczyciela dotyczących pracy ze słownikiem należą: - zapoznanie uczniów z budową słownika,Wierszyki ortograficzne: - Rz po spółgłoskach W takich wyrazach jak drzewo, wrzątek, brzask, krzyk, drzazga, prztyczek, Grzesiu oraz trzask, ponieważ "rzet" po spółgłosce stoi, to zawsze tam będzie.Wyrazy z "rz", "ż", "ch" i "h" - wisielec Wisielec.. P A L U S Z E K Ćwiczenie 4. nauczyciel nauczania zintegrowanego.. Question from @Kuba6656 - Gimnazjum - PolskiHej mam taką prace domową plis pomużcie :( : Wypisz po 5 wyrazów z rz po spółgłosce nie wiymienne i wymienne.. Z podanych zdań wypisz przymiotniki: w punkcie a) w stopniu wyższym; w punkcie b) w stopniu najwyższym.. Zapamiętaj ich pisownię.. rz wymienne rz po spółgłoskach rz niewymienne _____ _____2.. 2011-02-06 14:55:03; Jakie są imiona z rz po spółgłosce?. Dzisiaj jest większy, a jutro ma być największy.. Lektury .. "Ch" piszemy, gdy: - wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: sz - Ch piszemy po literze s np.: schab, schody, wschód.Uważał się za najlepszego z nas, więc chciałem mu po raz drugi przytrzeć nosa.. KONKURS ORTOGRAFICZNY KL. VI 1.. _____ _____ _____ Ćwiczenie 3..

... Znasz zasady pisowni "rz" po spółgłoskach.

Napisz, od jakiej reguły są one wyjątkami.. wg Paniolusiaklikankowo.. .Przepadł z kretesem!Wpisz wyrazy w odpowiednie miejsce w tabeli: mężczyzna, strażacka, przebrane, trzej, krzyknął, może, powtórzył.. Wypisz cztery wyjątki od tej zasady i ułóż z nimi zdania.. Dzieci są biedne, nie mogą wychodzić z domu.Są wyrazy, w których "rz" jest niewymienne.. Z rozsypanych liter ułóż wyrazy.. W tym wierszyku poprzestawiane zostały wyrazy w wersach.. 2010-04-08 16:35:50Uzupełnij w wyrazach brakujące rz. pola z wyrazami w których rz piszemy po spółgłoskach pokoloruj na niebiesko.. Uporządkuj je.. pisownia rz po spółgłoskach i rz wymiennego DRAFT.. Chłopaki jesteście nieznośni!. Uzupełnij wyrazy brakującymi literami "ó" lub "u".. kształt upiększać bukszpanu i zróbże, zdrowszy, pszczoła, garaż, bagaż, najtwardszy, pszenica, wykształcenie, instruktaż, Mojżesz Odpowiedź na zadanie z Między nami 14. wg Swierczynska.. Wczoraj był duży mróz.. Język polski.. Jeśli jednak masz wątpliwości, sprawdzaj pisownię trudnych wyrazów w słowniku.. Pola z wyrazami z rz pokoloruj na niebiesko pola z wyrazami z ż na żółto a pola z wyrazami z sz na zielono język polski strona 98 zad 9 książka między nami 4 cześć 1. .. sz, cz, rz, c) po spółgłoskach: l. ł, m, d) po spółgłoskach: p, d, w. Podkreśl wyrazy będące wyjątkami od reguły "rz po spółgłoskach..

Wypisz ...Znasz zasady pisowni "rz" po spółgłoskach.

Klasa 1 Polski czytanie.Uzupełnij wyrazy wpisując "u" lub "ó" silny mr- z, dobra wr - żka, harcerski ob- z .. rabować-poczęstować-4.Uzupełnij wyrazy brakującymi literami: rz, sz, ż. p-- czelarz k-- yk p- - enica ch- - an t-- ask p-- ecinek - - ycie -- żałoba w-ask k-tałt b-oza doj-ały 5.. Piszemy rz, jeśli w innych formach tego samego wyrazu lub w wyrazach pokrewnych wymienia się na r: dworzec − dworca, dworcowy,Plik s sz w wyrazach i opowiadanie.docx na koncie użytkownika viktus • folder dwuznaki • Data dodania: 7 paź 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Rz nie piszemy w wyrazach, które pochodzą od wyrazów rdzennych rozpoczynających się na ż-, np.: obżerać, odżywić, nadżółkły, podżebrowy, odżyć, odżałować, podżerać, nadżerka Rz piszemy w sporej liczbie wyrazów mimo, że nie występuje wymiana na r, np:Zaznacz po jakich spółgłoskach piszemy "rz".. Test sprawdzający kompetencje ortograficzne uczniów klas II PSP.. w PSP Nr 6. w Starogardzie Gdańskim.. pag---rek, poł---dnie, źr---dło, przyp---szczać, gr---nt, śl---b, wzg---rze, r---wnowaga, str---mień, r---wnoległobok, reg---ła, zar---wno, pocz---ć, pr---cz, 2.- w wyrazach której w j. rosyjskim wymienia się na "r" np. przyroda-priroda - ż piszemy, gdy przy odmianie wyrazu lub w wyrazach pokrewnych wymienia się na: g, dz, h, z, ź np. ważyć-waga, mosiężny-mosiądz - piszemy "ż" w zakończeniach -aż, -eż, w takich wyrazach jak sprzedaż, bagaż, montaż, młodzież.. Wszystkiego po trochu - Uzupełniamy luki i wskazujemy wyrazy z RZ wymiennym i niewymiennym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt