Przeczytaj fragment sonetu i wybierz właściwe dokończenie zdania

Pobierz

Z poniższego zdania wypisz dwa przysłówki: Wydarzenia opisane w legendach zwykle działy się dawno.. Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu, Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi, Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi, Omijam koralowe ostrowy burzanu.. Adam Mickiewicz Stepy akermańskie.. W podanym cytacie można odnaleźć: Zimowy sen rodziny .Przeczytaj informacje zawarte w podręczniku na stronie 188-189 "Ludzie teatru".. Wybierz właściwe odpowiedzi spośród podanych.. Adam Mickiewicz Stepy akermańskie.. Przeczytaj fragment wiersza Natalii Usenko i wykonaj polecenia.. Tytuł utworu.. L. Anczyca, Kraków 1928Stepy akermańskie to utwór, który otwiera cykl Sonety krymskie i wprowadza jego bohatera: wędrowca, pielgrzyma przemierzającego wschodnie przestrzenie.. W zdaniu Piroman przyniósł wagę aptekarską z gabinetu lekarskiego podmiotem jest A. przyniósł.. 3 p.Przeczytaj tekst, z którego usunięto cztery zdania.. Przeczytaj fragment sonetu i wybierz właściwe dokończenie zdania.. Wybierz właściwe uzupełnienia luk 12.1. i 12.2.. Czucie i wiara silniej mówią do mnie.. A. pierwowzór postaci detektywa w literaturze C. wynalazców nowych metod śledczych B. najpopularniejszego detektywa w historii D. gwiazd kryminalistyki -1) Dokończ zdanie.. Podkreśl orzeczenia w podanych zdaniach.. B. innych domów.. Podmiot liryczny opisuje swoją jazdę przez step, porównując ją do morskiej podróży: Wpłynąłem na suchego przestwór oceanuWybierz właściwe dokończenie zdania: WIETRZENIE FIZYCZNE JEST PROCESEM KRUSZENIE SIĘ SKAŁ, PRZEBIEGAJĄCYM NAJSZYBCIEJ TAM, GDZIE: Proszę czekać..

Przeczytaj fragment sonetu i wybierz właściwe dokończenie zdania.

Poeta przeżył burzę podczas morskiej podróży.. Młodości mojej niebo i tortury!. 1 p. Narratorem we fragmencie powieści "Pompon w rodzinie Fisiów" jest .. Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu, Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi, Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi, Omijam koralowe ostrowy burzanu.. Przez świata szczeliny Tam widziałem - com widział, opowiem - po śmierci, Bo w żyjących języku nie ma na to głosu.. Wiersz "Latawiec .Analiza i interpretacja sonetu "Stepy akermańskie".. B. użycie takiej samej liczby wyrazów w wersach.. W tym celu wpisz w kratki cyfry od 1 do 4.. Zdarto żagle, ster prysnął, ryk wód, szum zawiei, Głosy trwożnej gromady, pomp złowieszcze jęki, Ostatnie liny majtkom wyrwały się z ręki, Słońce krwawo zachodzi, z nim reszta nadziei.Analiza i interpretacja sonetu "Stepy akermańskie".. Adam Mickiewicz, Droga nad przepaścią Czufut-KalePrzeczytaj fragment sonetu i wybierz właściwe dokończenie zdania.. Przeczytanie listu od Włóczykija.. C. użycie jednakowej liczby sylab w wyrazach.. Próba obudzenia mamy.. D. regularne powtarzanie się w wierszu różnych elementów.. Pielgrzym Mirzo, a ja spojrzałem!. Ustawa z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (fragment)Wybierz właściwe dokończenie zdania "Na początku cegła leży potem stoi pionowo.".

Przeczytaj fragment sonetu Adama Mickiewicza i wybierz właściwe dokończenie zdania.

Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu, Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi, Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi, Omijam koralowe ostrowy burzanu.10.. 3 Zadanie.. Sprawne poruszanie się w gąszczu współczesnych instytucji i urzędów wymusza na nasC.. "Stepy akermańskie" to pierwszy z cyklu 18 sonetów krymskich Adama Mickiewicza.. Rytm w przeczytanym tekście został osiągnięty poprzez A. zastosowanie refrenu.. Z matki obcej, krew jego dawne bohatery, A imię jego czterdzieści i cztery.. C. śniegu.. Przeczytaj fragment sonetu i wybierz właściwe dokończenie zdania.. Powstały one po letniej wyprawie, którą poeta odbył z Odessy na Krym w 1825r.. zaopatrzył Jan Bystrzycki, Krakowska Spółdzielnia Wydawnicza, wyd.. 5 Zadanie.. Wybierz właściwe dokończenie zdania.. Podkreśl w nawiasach fragmenty zdań zgodne z prawdą.. Dzieci wam w lochach .. Wybierz właściwe dokończenie zdania.. Utwór, który wybrałam to tzw. sonet włoski.Zasób opracowany na podstawie: Adam Mickiewicz, Poezje, tom 2, Wiersze z lat (Pieśni - Sonety - Poezje patrjotyczne, religijne i filozoficzne - Wiersze okolicznościowe - Bajki), wstęp i układ Józefa Kallenbacha, objaśn..

Przeczytaj zacytowany fragment tekstu, a następnie wybierz właściwe dokończenie zdań.

Dzieci wam przepadły!. Moglibyśmy chodzić do niej .. Nagłe przebudzenie Muminka.. (2 lekcje) II.. Powstały one po letniej wyprawie, którą poeta odbył z Odessy na Krym w 1825 r. Utwór, który wybrałam to tzw. sonet włoski.. 6 Zadanie.. 2 Zadanie.. W podanym cytacie można odnaleźć: A. anaforę .Przeczytaj fragment sonetu Adama Mickiewicza.. 1 Zadanie.. One zwichnęły osadę mych skrzydeł .2.. Przeczytaj wypowiedzenie.. C. wagę.. Napisz, kto bierze udział w przygotowaniu przedstawienia.. Adam Mickiewicz Stepy akermańskie Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu, Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi, Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi, Omijam koralowe ostrowy burzanu.. Niż mędrca szkiełko i oko.. Jedno zdanie zostało podane dodatkowo i nie pasuje do żadnej luki.. Adam Mickiewicz Burza.. Były przekazywane ustnie.. Zobacz inne ankiety.3.. 2010-04-15 13:20:26; Zaznacz właściwe dokończenia zdania?. Podmiotem lirycznym jest poeta-autor wiersza.. "Stepy akermańskie" to pierwszy z cyklu 18 sonetów krymskich Adama Mickiewicza.. Wpisz w każdą lukę 8.1.-8.4. literę, którą oznaczono brakujące zdanie (A-E), tak aby otrzymać logiczny i spójny tekst.. a) Podkreślony wyraz jest: -przymiotnikiem -rzeczownikiem -przysłowkiem .Wybierz właściwe dokończenie zdania: 2009-06-09 19:47:10; czego dotyczą poszczególne fragmenty?.

Wybierz właściwe dokończenie zdania.

W podanym fragmencie można odnaleźć:Przeczytaj fragment sonetu i wybierz właściwe dokończenie zdania.. TEMAT: Dmuchawce, latawce, wiatr… Powtórzenie wiadomości o wypowiedzeniach i częściach zdania.. Napisał później, że był "jedynym z kilku zdrowych, którzy zachowali dość siły i przytomności, aby napatrzyć się do woli temu ciekawemu zjawisku.". fragment powtarzający się w wierszu.. 2010-09-11 16:07:22110 Test Grupa B imię i nazwisko klasa data Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej Test podsumowujący rozdział V 1 Przeczytaj tekst i zaznacz właściwe dokończenie zdania.. W poniższym fragmencie sonetu podkreślono elementy stanowiące opis krajobrazu stepowego (w nawiasie dodano wyjaśnienie): Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu, (suchy - cecha klimatu tego obszaru .8.. Pierwszych legend nikt nie zapisywał.. Artur Górski uznaje Sherlocka Holmesa za A/B i wpisuje go tym samym do grona C/D.. 14.Fragment Nasza szkoła stoi niedaleko, cztery przecznice od domu.. Uporządkuj wydarzenia w kolejności chronologicznej.. 3 Azali .Fragment Pochylił dziadziuś głowę zmęczoną, Ale mu w oczach iskry zapłoną, Strudzone serce mocniej kołata 5, Bo swej młodości przypomniał lata: Jak to w ulicach starej Warszawy Gonił za widmem rycerskiej sławy, 5 Kołata - bije.. D. zastosowanie jednakowej liczby sylab w wersach.. Przepisz je do zeszytu.. Adresat .Wypowiedzenia i części zdania.. Zdarto żagle, ster prysnął, ryk wód, szum zawiei, Głosy trwożnej gromady, pomp złowieszcze jęki, Ostatnie liny majtkom wyrwały się z ręki, Słońce krwawo zachodzi, z nim reszta nadziei.. D. lekarskiego.. Wybierz właściwe dokończenie zdania.. ładnie bardzo kolorowo szczegółowo wkrótce Opowieść ludowa przekazywana zZespół Placówek Oświatowych w Podedwórzu Szkoła Podstawowa - WOS KL. VIII 1 Drodzy Uczniowie, Media bombardują nas wieloma informacjami dotyczącymi ustroju państwa.Zrozumienie przekazywanych treści wymaga znajomości wielu pojęć i zasad jakimi kieruje się demokracja.. Wybierz właściwe dokończenie zdania.. Wybierz właściwe dokończenie zdania.. Ustawa z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (fragment)13.. 4 Zadanie.. W pobliżu domu Muminków nie było A. morza.. Uwaga!. 2 Dziatki - dzieci.. 1 Dziatwa - dzieci.. Składa się z dwóch zwrotek czterowersowych i dwóch zwrotek trzywersowych.Do napisania sonetu "Burza" zainspirowało Mickiewicza jego własne doświadczenie.. Latawiec Dziś niebo lśni jak ocean.. Adam Mickiewicz .. Adam Mickiewicz Stepy akermańskie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt