Interpretacja wyników krwi ggtp

Pobierz

Proszę pomóc co oznaczają tak złe wyniki?. O czym świadczą nieprawidłowe - podwyższone lub zbyt niskie wyniki ALAT, ALP, AspAT, GGTP, LDH, ChE?interpretacja wyników badań Uprzejmie prosze o sprawdzenie tych wyników mężczyzna lat 62 morfologia krwi metoda automatyczna analizator sysmex morfologia krwi (k) [c55] leukocyty 6.58 g/l norma 4.0-1.Wynik alt .. Jednak przede wszystkim stężenie GGTP jest uzależnione od rozwoju choroby.. badanie hormonów tarczycy.. W przypadku zbyt wysokiego poziomu GGTP może to wskazywać na różne choroby.. Jak to się leczy?. Badanie aktywności enzymów wątrobowych i bilirubiny w surowicy wykonuje się przy podejrzeniu chorób .ALT- 61 GGTP -2 008 (!). Rozszerzonych badań wymaga jednak każdy podwyższony poziom tego enzymu w surowicy krwi.. Podwyższony poziom GGTP wskazuje m.in. na uszkodzone hepatocyty, różnego stopnia zapalenia trzustki oraz niealkoholowe stłuszczenie wątroby.. Normy poziomu GGTP zależą m.in. od płci pacjenta, normy dla kobiet i mężczyzn nieco się od siebie różnią.. Dobry wieczor.. Oczywiście najlepiej te badania wykonywać po 2.Badanie ALT w prosty i szybki sposób pozwala zdiagnozować uszkodzenia wątroby.. Co ma mąż zrobić?. Każdy wynik należy konsultować z lekarzem.. Przyjmuje się, że normą jest, gdy w wynikach badań krwi u mężczyzny GGTP nie jest wyższe niż 40 U/l, a u kobiety 35 U/l.GGTP lekarz interpretuje na podstawie przyjętych norm..

Proszę o interpretację wyników.

GGTP, MV 5.. Do najczęstszych przyczyn podwyższonej aktywności enzymów wątrobowych zalicza się: Alkoholowe uszkodzenie wątroby Wirusowe zapalenie wątroby typu C - infekcja HCVInterpretacja wyników GGTP, ASPAT, ALAT.. - Forum Interpretacja badania krwi .Interpretacja wyników badań krwi może być niełatwa, w tym artykule nie zachęcam do samodzielnego stawiania diagnozy na podstawie danych uzyskanych za pomocą analiz laboratoryjnych.. Co oznacza wynik GGTP?. Jeśli próby wątrobowe mieszczą się w normie, to świetnie.. Poziom GGTP najczęściej wynika z ilości spożywanych aminokwasów.. Poziom GGTP badany z pobranej krwi dotyczy głównie enzymu wytwarzanego w wątrobie.. Proszę nam powiedzieć do jakiej specjalności lekarza żona powinna się zgłosić i co mogą oznaczać te wyniki?. Niecałe pół wieku temu GGTP oznaczało się w diagnostyce zawału mięśnia sercowego.. GGTP 5 - 40 IU/l u mężczyzn.Poziom GGTP oznaczany jest najczęściej w surowicy lub osoczu krwi, pobranej z żyły łokciowej.. GGTP odpowiada również za rozkład aminokwasów i wybranych peptydów, dlatego podwyższone lub wysokie GGTP może wskazywać na .Interpretacja wyniku badań AST, ALT, bilirubiny całkowitej i GGTP - odpowiada Dr n. med..

Przez Gość Stefan, 2 Marzec 2010 w Interpretacja wyników, krwi, moczuGGTP - glutamylotransferaza.

Do punktu pobrań najlepiej zgłosić się w godzinach porannych, będąc na czczo, czyli po co najmniej 12-godzinnej przerwie w spożywaniu pokarmu.Norma GGTP dla kobiety wynosi <35 IU/l, natomiast dla mężczyzn <40 IU/l.. Enzym GGTP odgrywa kluczową rolę w naturalnym mechanizmie obrony antyoksydacyjnej.. Prawidłowe wartości aktywności gamma-glutamylotranspeptydazy wynoszą do 40 lub 60 IU/l (w zależności od metody stosowanej w laboratorium) i zależą od wieku i płci pacjenta.. GGTP U/L ASPAT U/L, ALAT 50.7602 U/L, Białko całkowite 59.9367 g/l, CRP_U 28.203 mg/l.. rozmaz krwi obwodowej.. Norma GGTP wynosi: 35 U/I dla kobiet, 40 U/I dla mężczyzn.W celu oznaczenia poziomu GGTP konieczne jest pobranie krwi żylnej - najczęściej z żył przedramienia.. Tomasz GrzelewskiBardzo proszę o interpretację moich wyników prób wątrobowych,które zrobiłam kontrolnie ze względu na przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych bilirubina całkowita 5,4 ALAT 16, norma 5.0-20.0 ASAT 18,norma 10-35 GGTP 46,norma 9-35 O czym może świadczyć podwyższone GGTP?Nadmieniam,że nie piję alkoholu wogóle.Mam 38 lat i staram się zdrowo odżywiać.γ-glutamylotransferaza ( GGTP) fosfataza zasadowa ( ALP) dehydrogenaza mleczanowa ( LDH) Nieprawidłowy wynik badania może świadczyć o zaburzeniu funkcji wątroby..

Interpretacja wyników badania opiera się na podstawie ogólnego stanu zdrowia i przynależności do poszczególnych grup ryzyka sercowo-naczyniowego.

Używki (alkohol, palenie): - ↑ EA 6.. Marek Derkacz Co oznaczają wyniki badania ALT i AST?. Należy jednak uwzg.. Przez Gość e.a, 1 godzinę temu w Forum Interpretacja badania krwi.. Zakłada się, że norma GGTP dla mężczyzn wynosi .. Osoby o wysokim poziomie GGTP mogą nadużywać alkoholu.Największą aktywnością GGTP charakteryzują się jelita i nerki, a ponadto: drogi żółciowe , wątroba, mózg, trzustka, gruczoł krokowy.. Badnie GGTP u dzieci polega na zrobieniu niewielkiego nakłucia w skórze, celem wywołanie niezbyt obfitego krwawienia.Przyjmuje się, że wartość GGTP oscyluje wokół 16-84 nmol/l/s.. Na wynik mają też wpływ stosowane leki, szczególnie te zawierające hormony.. Prawidłowa norma dla kobiet: Prawidłowa norma dla mężczyzn: Uwaga!. Wyniki są dużo podwyższone: ALT - 140, AST - 168 , GGTP - 766, bilirubina - 1,2, a dodatkowo wynik + Helicobacter pylori.. Diagnostyka fizykalna: .. w tej samej próbce krwi, otrzymany wynik nie będzie się różnił od wartości średniej o więcej niż 0,23 g/dL (p=68%) i .Wyniki badań alt .. wyników badań żony ( 25 lat ), zaznaczam, że są to wyniki po drugim badaniu i są prawie identyczne INR - 1,10 , GGTP - 148 , ASL - 36 , ALT - 64.. Aby wynik badania był miarodajny, do laboratorium należy wybrać się na czczo..

Składa się z płynnego osocza, które stanowi około 55-60% objętości krwi, oraz z następujących elementów morfotycznych:Interpretacja wyników badania cholesterolu nie-HDL .

Jednak czasem wyniki prób wątrobowych są podwyższone lub zbyt niskie.. Chodzi o osobę nadużywającą alkohol.. medycyna rodzinna.. Wymienione parametry stanowią zestaw badań pozwalający ocenić funkcje wątroby oraz są szczególnie przydatne w rozpoznawaniu m.in. takich jednostek chorobowych, jak wirusowe zapalenie wątroby, kamica żółciowa czy inne przyczyny żółtaczki, a także chorób trzustki.Normy badania GGTP.. Polega na zwykłym pobraniu krwi i oznaczeniu poziomu aminotransferazy alaninowej.. Oceniany jest także stosunek GGTP do AlAT - wartość >1 świadczy o niedrożności dróg żółciowych oraz AspAT - przedział 0,1-0,2 wskazuje na wirusowe zapalenie wątroby.GGTP Norma - jak interpretować wyniki.. poziom leukocytów.. - odpowiada Dr n. med.. Krew to rodzaj płynnej tkanki łącznej, krążącej wewnątrz naczyń krwionośnych.. Źródło .Witam od jakieś czasu mam podwyższone parametry: Wyniki z początku października 2019 ALT = 132,3 AST = 57,7 Wyniki z końca października 2019 ALT = 261,6 AST = 130,2 GGTP = 110 do tego bilirubina = 2,21 Wyniki z połowy listopada 2019: ALT = 176 AST = 71 GGTP = 74 do tego bilirubina = 1,80 USG wykazało niepowiększoną wątrobę o jednorodnym podwyższonym stłuszczeniowo echu.Morfologia krwi to najczęstsze badanie diagnostyczne.. Aktualnie w praktyce lekarskiej enzym ten jest ściśle związany z chorobami wątroby.Przyjmuje się, że u mężczyzn wynik nie powinien przekraczać 40 IU/L, a u kobiet 35 IU/L.. 40 IU/l, natomiast u kobiet jest ona niższa -- 35 IU/l.. Występują częste wymioty.Podwyższone Alat i GGTP.. Funkcje GGTP w organizmie i medycynie.. Poziom GGTP w surowicy ocenia się na podstawie pobranej od pacjenta niewielkiej próbki krwi z żyły obwodowej (np. żyły łokciowej).. Różnica wiąże się z obecnością GGTP w gruczole krokowym.. badanie krwi..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt