Napisz opis dowolnego obrazu

Pobierz

Na końcu można też dołączyć jakąś ciekawostkę o pisarzu lub dziele, które opisujemy.. Opis jest tą formą, która powinna dostarczyć ich jak najwięcej.. Jest to dzieło niewielkich rozmiarów 77 x 53 cm.. Sposób ułożenia na płaszczyźnie obrazu poszczególnych elementów formalnych, zorganizowanie ich w jego przestrzeni.. Światłocień.Chciałbyś uzyskać odpowiedź na pytanie, jak napisać opis obrazu a więc adekwatnego dzieła danego artysty?. Jest to obraz współczesnego niemieckiego artysty Michaela .Autor obrazu, tytuł obrazu, czas powstania obrazu.. Z lewej strony widzimy dwóch chłopów atakujących Wielkiego Mistrza Ulryka von Jungingena.napisz pozytywne cechy i działania Raskolnikowa.. Opis zastosowanych barw, sposobu ich rozłożenia, relacji zachodzących pomiędzy nimi.. Jak analizować obraz, malarstwo, jakie są malarskie środki wyrazu?yo napisał(a): Moja mama byla zafascynowana tym portretem ,ja odziedziczylam te fascynacje i rowniez go uwielbiam bedac dzieckiem czesto kopiowalam go hi hi hi,.. Przedmiot: Język polski / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: dominika1300 7.4.2010 (23:19) OPIS OBRAZU HANS MEMLING 'SĄD OSTATECZNY Przedmiot: Język polski / Liceum: 2 rozwiązania: autor: piotrek1993g 22.4.2010 (19:25)opis obrazu.. Zadaniem autora opisu jest więc zarówno opisanie jego elementów, czyli zaprezentowania tematu obrazu, jak też sposobu przedstawienia tej rzeczywistości przez artystę..

Ponadto zawsze trzeba określić stosunek obrazu do konwencji.

Pewnie, iż opisanie obrazu a więc jakiegokolwiek .Opis obrazu - zakończenie W zakończeniu należy napisać, jakie wrażenie wywarł na nas obraz oraz co o nim sądzimy tzn. czy nam się spodobał i dlaczego, a także jakie wzbudza w nas emocje.. Miejsce w dorobku artystycznym malarza (wczesna twórczość, dojrzała, późna twórczość) Wymiary obrazu1) Sięgnij na biblioteczną półkę - w szkole lub w domu - po dowolny album z obrazami.. Ubrany jest w czerwony żupan, w prawej ręce trzyma uniesiony do góry miecz.. W zależności od tego, co obraz przedstawia, wyróżnić możemy opis statyczny i dynamiczny.Jak napisać Opis OPIS Mówiliśmy wcześniej, że każda wypowiedź zawiera w sobie pewien zasób informacji.. napisz opis dowolnego obrazu słynnego malaża etapy opisu dzieła sztuki : a)krutka informacja o dziele i twórcy ,technice malarstwa b)określenie tematyki obrazu c)wyodrębnienie i nazwanie elemętów na pierwszym planie d)-//-//-//-//-//- na drugim planie e)opis tła f)określenie nastroju g)sformułowanie wrażeń i reflekcjiOPIS OBRAZU Opis obrazu jest przedstawianiem świata widzianego przez artystę.. Zielone szaty to wnętrze mózgu -osobowości Mona Lisa,jej oczy zielone dzisiaj to szaty z przeszłości.Opis zimy i zimowego krajobrazu..

Jak znaleźć klucz do interpretacji obrazu czy innego dzieła sztuki?

Być może malarstwo historyczne przez niektórych było traktowane jak błazenada, a nie jak żywe oddanie się sprawie polskiej.Leonardo da Vinci Mona Lisa - opis, interpretacja i analiza obrazu .. Utrzymanie jego władzy było bardzo trudne, w wyniku czego postał sprzeciw Stanów Zjednoczonych.Dowiedz się jak napisać analizę dzieła sztuki, jaki układ zastosować, zapoznaj się z przykładem analizy obrazu i analizy rzeźby.. Zapisz w punktach krótkie odpowiedzi na następujące pytania:Opis dzieła (pytania) : Tematem obrazu jest egzekucja cesarza Meksyku - Maksymiliana I w czerwcu 1867 roku.. Pomocne są tutaj notatki wykonane na początku przygody z opisem obrazu.Namalowanie swej twarzy, z okresu młodości, bohaterowi obrazu też o czymś mówi nam.. Zimą wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy.. Ma trójdzielną budowę, a w jego treści zawiera się zarówno ogólne informacje na temat obrazu i jego analizę, jak i opis własnych emocji i odczuć.. Oczywiście w sytuacji gdy zastanawiamy się jak napisać opis obrazu warto uwzględnić przynajmniej kilka ważnych kwestii, tak aby został on sporządzony nie tylko w prawidłowy sposób ale także zgodnie z przeznaczeniem..

Po napisaniu informacji wokół obrazu przychodzi czas na analizę malarskiego rękodzieła.

Takie pytanie stawia sobie zapewne wielu miłośników malarstwa.. Zima to najpiękniejsza pora roku.. Wyobraź sobie, że przez telefon opowiadasz koledze o tym, co widzisz, a on próbuje to odwzorować - musi więc mieć podane odpowiednio dokładne informacje.. Powstał ok. po powrocie artysty do Florencji.. Kompozycja.. Każdy uczeń może ułożyć go w inny sposób.. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię.. to podstawowe informacje.. Epoka, nurt artystyczny.. Jest to znak gotowości do zadania ostatecznego ciosu.. Otwórz go i - patrząc na reprodukcję, którą masz przed sobą - zastanów się, na czym może polegać opis obrazu.. Analiza ta najczęściej znajduje się właśnie w rozwinięciu.. Napisz opis dowolnego obrazu Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.OPIS OBRAZU ,,KAIN ZABIJA ABLA,, prezentacja dowolnego obrazu na wok opis formy kształt, kolor, kompozycja, faktura, światło, tworzywo, perspektywa, oraz treść tytuł, tematJak napisać opis obrazu Opis obrazu to tekst, którego przedmiotem jest określone dzieło sztuki malarskiej.. bez obecnosci mojej mamy ;( i bez obecnosci jej obrazu ktory zawsze wisial w salonie!Józef napisał(a): Mona Lisa chodziła do groty (w tle) na spotkania z Leonardo da Vinci bo oboje się kochali i są tajemnicą Jezusa do dnia dzisiejszego.. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz..

(Poniżej przedstawiony jest przykładowy opis obrazu, który najbardziej ci się spodobał.

Zadaniem autora opisu jest więc zarówno opisanie jego elementów, czyli zaprezentowania tematu obrazu, jak też sposobu przedstawienia tej rzeczywistości przez artystę.. Mona Lisa żyje, dalej kocha Leonarda da Vinci, żyjącego realnie w Polsce.. warto na nie zwrócić uwagę, bo stanowią istotną podpowiedź.. Analiza dzieła sztuki (obrazu, rzeźby) Dzieło sztuki jest wytworem artysty, posiadającym sens, wartość estetyczną i moralną (chociaż nie zawsze).Opis rzeczowy jest "zwykłym" opisem, naukowy wymaga specjalistycznej wiedzy i użycia fachowej terminologii z zakresu danej dziedziny naukowej, zaś artystyczny jest charakterystyczny dla literatury i służy nie tylko przekazaniu informacji, ale też zademonstrowaniu sprawności w posługiwaniu się językiem literackim.Bitwa pod Grunwaldem - obraz olejny Jana Matejki namalowany w latach , w 1878 wystawiony w pałacu Wielopolskich w Krakowie, od 1902 w zbiorach Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, dar społeczeństwa Królestwa Polskiego; od 1945 w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie (nr inw.. Czytajac ten opis znowu poczulam nieodparta chec zkopiowania go,z mala roznica tym razem hmmm….. W zależności od tego, co obraz przedstawia, wyróżnić możemy opis statyczny i dynamiczny.Każdy z czterech elementów zawiera dodatkowe opisy: 1.. Podczas tworzenia opisu obrazu zwróć uwagę na szczegóły zawarte w dziele.W opisie obrazu ważne jest stosowanie odpowiedniego słownictwa.. Postaram się przedstawić poniżej opis i interpretację obrazu współczesnego malarza i pokazać na przykładzie, jak można takiej analizy dokonać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt