Słowotwórstwo polski kartkówka

Pobierz

Do Pobrania .Plik zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania zagadnień ze słowotwórstwa wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. Słowotwórstwo v2 Labirynt.. Obejmuje zagadnienia dotyczące tworzenia i budowy wyrazów, ale także słownictwa (wyrazy obcego pochodzenia, frazeologizmy) oraz słowników.. PDF Materiały do wydruku.. Zaznacz ją na karcie pracy, zamalowując odpowiednią literkę.Słowotwórstwo TEST 2 36.. Uzupełnij tabelę: wyraz podstawowy wyraz pochodny formant przemówić wypiek strzelec nadciśnienie pański samochód 2.. Od czasownika błyszczeć utwórz pokrewny a. czasownik b. rzeczownik c. imiesłów przymiotnikowy czynny d. imiesłów przysłówkowy współczesny 3.Przygotuj się do sprawdzianu i rozwiąż bezpłatne testy wiedzy oparte o szkolne podręczniki.. SŁOWOTWÓRSTWO to nauka, która zajmuje się budową wyrazów pochodnych, ich relacjami formalnymi i znaczeniowymi z wyrazami podstawowymi oraz wyjaśnia pochodzenie wyrazów.Odkrywamy na nowo język polski 4,5,6 20 listopada 2014 Łukasz Czciborowski Podstawówka , Sprawdziany Książka nauczyciela wraz z testami , sprawdzianami , kartkówkami oraz kluczem odpowiedzi do sprawdzianów z poniższych działów:Język angielski: testy i ćwiczenia online z języka angielskiego dla początkujących i zaawansowanych - gramatyka, słownictwo, słowotwórstwo.Słowotwórstwo - dział językoznawstwa zajmujący się sposobami powstawania nowych wyrazów w języku..

kartkówka słowotwórstwo.

wyraz pochodny znaczenie wyraz podstawowy formant koszyk -yk skoczyć w górę domator dźwigać formant zerowy mający związek z koniem ciśnienie nad - wesoły - ek dokuczliwa baba jadać - alnia 2.Słowotwórstwo - test sprawdzający.. a) dom, zupa, łycha b) klasa, szkoła, sprawdzian c) mamusia, siostra, słodycze d) tato, dziadek, milutki 2. a) rdzeń b) wyraz podzielny słowotwórczo c) formant d) podstawa słowotwórcza.. Udostępnij Udostępnij wg Aptasiewicz.. W każdym z poleceń prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna.. Pokaż wszystko.. Dowiedz się jakie .Plik SŁOWOTWÓRSTWO kartkówka.docx na koncie użytkownika dorotkar • folder SPRAWDZIANY • Data dodania: 29 wrz 2019Wybierz podręcznik z przedmiotu Język polski dla Klasa I Gimnazjum i sprawdź swoją wiedzę.WYRAZ PODSTAWOWY to wyraz, od którego tworzone są inne wyrazy.. Domek świetnie wyposażony, przewyższył nasze .. - największy w Polsce katalog szkół .Sprawdzian polski słowotwórstwo 18 stycznia 2021 13:15 Info Umieszczam rozwiązania zadań.Teraz polski do nauki języka polskiego, historia wczoraj i dziś wydawnictwa nowa era.Sprawdzian ze słowotwórstwa i słownictwa jest przeznaczony dla uczniów klas VI lub dla gimnazjalistów..

Umieszczam rozwiązania zadań.polski.

Która grupa wyrazów nie stanowi rodziny wyrazów: A. uczeń, uczynny, nauczyciel, uczyć.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!TEST ze słowotwórstwa.. B. głowa, podgłówek, półgłówek, główka .SŁOWOTWÓRSTWO - Słowotwórstwo - Słowotwórstwo - słowotwórstwo - Suffixes 1 - słowotwórstwo - Słowotwórstwo - Słowotwórstwo - Słowotwórstwo - krzyżówka!. wg Szymonszewczak0.. Polski.. Podane wyrazy wpisz w odpowiednie miejsca, ustalając, który wyraz jest podstawowy, a który pochodny.(5pkt.). Słowotwórstwo.. Mapa witryny.. - element, za pomocą którego został utworzony wyraz pochodny i którym różni się on od wyrazu podstawowegoDobry test przed sprawdzianem z polskiego:) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdzian wiadomo ści ze słowotwórstwa - kl.II 1.. WYRAZ POCHODNY to wyraz utworzony od wyrazu podstawowego.. pisać - pisarstwo, dom - domownik, biegać - bieżnia, cukier - cukierniczka.. W podanym wyrazie pochodnym .Słowotwórstwo część 2 - Budowa wyrazów pochodnychSprawdzian dotyczący zagadnień związanych ze słowotwórstwemSprawdzian dotyczący zagadnień związanych ze słowotwórstwem.. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Pomost nad jeziorem, które oddalone jest o kilkaset metrów to miejsce w którym można odetchnąć i podziwiać nature..

kartkówka słowotwórstwo 0 36 fiszek szymonmazurek5.

Większość wyrazów pochodnych, czyli takich, które zostały utworzone od innych wyrazów, ma tę samą podstawę słowotwórczą (pochodzi od jednego innego wyrazu).W tym filmie Ania skupia się na słowotwórstwie języka polskiego, czyli sposobie, w jaki nasz język wzbogaca się o nowe wyrazy i znaczenia.. Test ma na celu uporządkowanie i sprawdzenie Twojej wiedzy z zakresu słowotwórstwa, zanim przystąpisz do końcoworocznego egzaminu gimnazjalnego.. Przestrzeń za oknem plus widok na las to coś niesamowitego.. Uzupełnij tabelę i podkreśl formanty w wyrazach pochodnych.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Słowotwórstwo w języku polskim jest dość skomplikowane (szczególnie dla cudzoziemców), ale przy tym bardzo ciekawe.. Połącz pojęcie z definicją..

Słowotwórstwo - kl. ... Kopia SŁOWOTWÓRSTWO - kartkówka VIII C Test.

Uzupełnij tabelę.. rozpocznij naukę .Praca klasowa ze słowotwórstwa - klasa 6.. W którym szeregu znajdują się wyrazy tylko o znaczeniu obojętnym?. Drogi Trzecioklasisto!. Praca klasowa- słowotwórstwo- A.. Imię i nazwisko Jeśli w Twojej pracy nie będzie ani jednego błędu ortograficznego, otrzymasz dodatkowo 1punkt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt