Napisz wzór funkcji liniowej g której wykres jest prostopadły do wykresu funkcji liniowej f

Pobierz

Napisz wzór funkcji liniowej g, której wykres jest równoległy do wykresu funkcji f(x)=3x-4 i przechodzi przez punkt P-3,2.Napisz wzór funkcji liniowej, której wykres jest prostopadły do wykresu funkcji f(x)=2x-3 i przechodzi przez P(4, -1).. Napisz wzór funkcji f wiedząc, że jest on równoległy do wykresu funkcji g, gdy: 2014-06-05 13:55:41 Napisz wzór funkcji , której wykres jest : a) równolegly b) prostopadły do prostej y=3x-1 i przechodzi przez punkty P=(2,4) 2011-03-13 22:06:19funkcja liniowa prostopadła Post autor: freestyler91 » 9 cze 2008, o 21:46 napisz wzór funkcji liniowej której wykres jest prostopadły do wykresu funkcji y=4x-6 i przechodzi przez punkt A(8,0).funkcja liniowa zad 10 wyznacz wzór funkcji liniowej g1 której wykres przechodzi przez punkt p i jest prostopadły do wykresu funkcji f wyznacz miejsce zerowe funkcji g :Wykresy funkcji liniowych równoległe i prostopadłe.. Proste prostopadłe mają współczynniki funkcji liniowej spełniające wzór a1*a2=-1.wykresy funkcji f i g są prostopadłe, czyli iloczyn współczynników a i c wynosi -1. wykresy przecinają się w punkcie A=(4, 12), czyli f(4)=g(4)=12.. Ja niestety w pewnych momentach przy rozwiązywaniu natrafiam na jakiejś przeszkody i nie umiem sobie z nimi poradzić byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł je rozwiązać.. Kilka słów o nas ››..

Proste równoległe mają ten sam współczynnik kierunkowy funkcji liniowej.

Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Liczbę a nazywamy współczynnikiem kierunkowym prostej, zaś b wyrazem wolnym.. Napisz wzór funkcji liniowej g, której wykres jest prostopadły do wykresu funkcji liniowej f i przechodzi przez punkt A jesli: polecenie A) f(x)=4x-1;A(2,9)Wyznacz wzór funkcji liniowej g, której wykres przechodzi przez punkt P i jest prostopadły do wykresu funkcji f. Wyznacz miejsce zerowe funkcji g. a)f(x)=-4x, P(4,2)Napisz wzór funkcji liniowej, której wykres jest prostopadły .. liber903: Napisz wzór funkcji liniowej, której wykres jest prostopadły do wykresu funkcji f(x) = 1 : x + 3 i przechodzi przez punkt A = (−2; 3) 2 : błagam o pomoc−rozpisanie zadania 13 kwi 18:04.Napisz wzór funkcji linowej g, której wykres jest prostopadły do wykresu funkcji liniowej f i przechodzi przez… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.2: Mam jeszcze takie zadanie: Napisz wzór funkcji liniowej g, której wykres jest prostopadły do wykresu funkcji liniowej f i przechodzi przez punkt A, jeśli A/ f(x) = − 2 3 x; A(−4,1) B/ f(x)= 4x − 1; A(2,9)Napisz wzór funkcji liniowej, której wykres jest prostopadły do wykresu funkcji f (x) = 2x-3 i przechodzi przez punkt P= (4, -1) Pilne proszę o PomocWitam, Napisz wzór funkcji liniowej, której wykres jest prostopadły do wykresu y=2x 3 i przechodzi przez punkt A 2,5 ..

Narysuj wykres funkcji liniowej \(y=x+3\).Naumiem.pl - Rozwiąż zadanie: Array.

N.Zadanie: napisz wzór funkcji liniowej ,której wykres jest prostopadły do wykresu funkcji y 3 4 i przechodzi przez punkt p 2,3 Rozwiązanie: y 3x 4 wzor szukanej funkcji to y ax b warunek prosotpadlosci prostych 3 a 1, czyli a 1 3Wyznacz wzór funkcji liniowej g, której wykres przechodzi przez punkt P i jest równoległy do wykresu funkcji f. Oblicz g(-6) a) f(x)= - x +1 , P(4,2) b) f(x)= - x + 5 , P( ) , 0 ) c) f(x)= {x - 2 , P ( -4 , 1) Dziękuję ; )Napisz wzór funkcji liniowej g, której wykres jest równoległy do wykresu funkcji f i przechodzi przez punkt P A. f (x) =- 1/2 x+5 P= (0, 1)Re: Napisz wzór funkcji liniowej g (prostopadły) Post autor: Binio1 » 11 gru 2015, 12:35 shaderon pisze: Napisz wzór funkcji liniowej g, której wykres jest prostopadły do wykresu funkcji f i przechodzi przez punkt A, jeśli:Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

Wyznaczmy najpierw wzór funkcji g:Wykres funkcji liniowej f przechodzi przez punkt P.

Funkcją liniową nazywamy funkcję, którą można zapisać za pomocą wzoru , gdzie a i b są ustalonymi liczbami rzeczywistymi.. Napisz wzór funkcji f wiedząc, że jest on równoległy do wykresu funkcji g, gdy: 2014-06-05 13:55:41 Podaj wzór funkcji liniowej , której miejsce zerowe jest równe (-3) a wykres przechodzi przez punkt A=(0,-6) 2011-04-06 22:35:47Wzór funkcji liniowej często równoważnie zapisuje się w ten sposób: \[y=ax+b\] Wykresem funkcji liniowej jest linia prosta.. Nowa jakość zadań domowych.. Jeśli chcesz równocześnie narysować wykresy kilku funkcji, to oddziel ich wzory średnikami, np: x^2-5;2x+1 Program interpretuje wzory funkcji zgodnie z kolejnością wykonywania działań (np. potęgowanie ma pierwszeństwo przed mnożeniem, a mnożenie ma pierwszeństwo przed dodawaniem).Odsłony: 2094 Definicja 1.. Wykresem funkcji liniowej jest prosta przechodząca przez punkty o współrzędnych oraz , gdzie : - punkt przecięcia wykresu funkcji z .. Żeby narysować wykres funkcji liniowej, wystarczy wyznaczyć dwa punkty, które do niego należą.. Twierdzenie 1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt