Co ma większy zasięg łuk czy kusza

Pobierz

Łuki kompozytowe mają taki sam zasięg ataku jak łuki długie, ale strzelają nieco szybciej i mają nieco większą celność.. kusza była skuteczniejszą bronią na bliski zasięg, łuk na daleki.. tu bym sie sprzeczal - kusza ma zdecydowanie wiekszy zasięg od łuku wiec jest raczej lepsza na dalekie odleglosci.. Jak zrobić magiczny łuk?Lepszy łuk czy wiatrówka?. Wszystko, co znajduję, mówi o zasięgu 200-300 metrów * efektywnym * (nie jak daleko może on rzucić pocisk, ale jak daleko można to zrobić dokładnie i ze śmiercią), podobnie jak w przypadku muszkietu lub łuku.Kusze, luki, proce, strzalki by Shinigami Kusze.. Witam takie szybkie pytanie czy w nowej tibi lepiej biegać z kuszą czy z lukiem ?. Wydaje mi się, że lżejsza śruba i po prostu szybszy projekt wydają się pasować do nowoczesnych łuków.Przeciętnie waży od 1,5 do 3 kg i przystosowany jest do celnych strzałów na duże odległości (w łucznictwie sportowym strzela się najdalej na odległość 90 m, jednak zasięg takiego łuku jest o wiele większy).. Co do łuku to @Atanazy 'ego zapytajWedług miłośników łuku angielskiego broń ta nie ustępowała kuszy pod tym względem.. Wiadomo, najlepiej najdroższa.. PARAMETRY: Waga: 2 Opóźnienie: 5 4.Kusze są podobne do łuków, ale ładują się dłużej, są nieco mocniejsze i mają większy zasięg rażenia.. Zabierają mniej czasu na naładowanie niż kusze..

No dobrze, jak na razie widać, że kusza była lepsza.

Mniej ciężkie egzemplarze, strzelające ciężkimi bełtami nie miałyby żadnego szczególnego 'zasięgu'.Kusza (ang. Crossbow) - silna broń dystansowa dodana w wersji 1.14 (Village & Pillage Update) używająca strzał lub fajerwerków jako amunicji.. 25-03-2015 19:39 #2. wampiirr Pokaż profil .. 2007 Posty 5,807 Siła reputacji 18.. • Mechanizm blokujący przytrzymuje strzałę dla myśliwego w przypadku kuszy.Łuk - biorę pod uwagę jedynie długie, 1 atak na 2 tury, spory dmg, najmocniejszy łuk jaki spotkałem to 1k+11, specjalne strzały Kusza - większy dmg, jak narazie najmocniejsza kusza miała 3k+4, może są mocniejsze ale jeszcze nie znalazłem, wolniejsze od długiego łuku o 1 turę po wybraniu umiejętności,3.. Do biegania na otwartym terenie dobrze sie sprawują wszystkie.. PARAMETRY: TraK0: +1 Waga: 3 Opóźnienie: 7 Rodzaj biegłości: łuki Typ: 2-ręcznaJan 1, 2022Pod względem mocy kusze są potężniejsze niż łuki.. Kusznicy - kusza była potępiona przez kościół, nie można było z niej zabijać chrześcijan, ale zakaz ten łamano bardzo często.. czy łuk/kusza .Opancerzenie to zwykłe szaty ew skórzany kaftan, a także często krótki miecz czy sztylet do obrony własnej.. Jeśli strzelasz w idealnych warunkach, takich jak strzelnica wewnętrzna, może się okazać, że Twoja kusza jest bardzo dokładna aż do 100 metrów lub więcej..

Długie łuki mają większy zasięg, ale wolniejszą prędkość ataku.

Zaletą kuszy jest fakt, iż po pełnym naciągnięciu może zostać ona odłożona w inne miejsce i nadal będzie naciągnięta.Ale jeśli miałbym wybrać to wskazałbym kuszników, mają efektywny zasięg większy od luczników, a na murach ustawieni w podwójnym szeregu są efektywniejsi niż łucznicy.. Szabrownik może upuścić pośmiertnie od 0-1 kuszę o losowym zużyciu.. Obecnie męczę corymy koło carlin (bije z rs'ów), chociaż czasami uda mi się pohuncić z k .. Niby łuk większy zasięg + te 5% do trafienia, ale kompletnie nie ogarniam jak się to przekłada na dmg, czy bardzo by spadł/wzrósł/nie zmieniłby się.. Zazwyczaj jest wykonana z jesionu albo cisu.. Kusze są podobne do łuków, ale ładują się dłużej, są nieco mocniejsze i mają większy zasięg rażenia.. W przeciwieństwie do łuków, strzały mogą zostać wystrzelone tylko po pełnym naciągnięciu kuszy.. Zadają od 6 do 11 obrażeń od ataku, w porównaniu do łuków, które zadają 1-10 obrażeń od ataku.. Ale kusza jest nielegalna a ja z łuku to w zeszłym roku strzelałem a kuszy się nie da nawet kupić co prawda ma bardzo silną moc silniejszą od powiedzmy pistoletu więc przebije zbroje nawet rycerza.Zabije nawet z 1km na wprost no przesada 200m dlatego jest nielegalna i nie da jej się kupić wiesz gdzie ją zdobędziesz jak sobie zrobisz .Witam serdecznie, otóż mam palka 36lvl, dist 78, póki co facc..

Ma większy zasięg i lepszą celność niż łuk krótki, ale mniejszą szybkostrzelność.

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Podczas deszczu strzelać niby można, ale osobiście nie radzę - wycelować trudno, a i ryzyko uszkodzenia broni jest większe.. Strzela pociskami, które zwane są bełtami.. Łuk charakteryzuje się z reguły mniejszą siłą naciągu niż np. łuki historyczne, jest to ok. 38-42 funtów .Re: Łuk czy kusza.. Kusza lekka: Kusza jest łukiem zatkniętym poprzecznie na drewnianym lub metalowym drzewcu.. Z łukiem, ale to i tak zależy co masz w danym momencie do wyboru.. Większość bronioznawców twierdzi jednak, że z kuszą łuk się nie mógł równać.. Bierz to co .Kusza custom i uncomon na walki gildyjne ciężko powiedzieć, ale jest trochę kijowa, chyba, że masz dobrze prosperujący team.. W przypadku nowoczesnych łuków złożonych, 300 fps jest uważane za bardzo wysokie, podczas gdy kusze złożone strzelają na północ od 400 fps.. Zwiększa to znacznie czas naciągu, ale i siłę uderzenia, czyni także ten rodzaj broni znacznie mniej zależnym od kaprysów pogody.. Dodatkowo kusze mają 3 dodatkowe zaklęcia: Szybkie ładowanie, Wielostrzał i Przeszywający.. Jednak po dodaniu wszystkich zmiennych w scenariuszu polowania efektywny zasięg polowania kuszy będzie znacznie bliższy.• Kusza ma większy zasięg ostrzału niż bloczkowy łuk, dzięki czemu myśliwy może strzelać z dokładnością, nawet gdy znajduje się dalej od celu..

Czy kusza grabieżców może się ...Czy masz jakieś informacje na temat przewagi zasięgu kusz?

"Jedna rzecz jest tak pewna jak zgon, My zmienimy się i rzeczy nam drogie zbledną, Tak jak już zbladły nie raz, Znikną tak jak piana na wodzie, Jak na brzegu piach.. Po co zatem w ogóle zawracano sobie głowę łukami?Krótkie łuki atakują szybciej, ale mają krótszy zasięg ataku niż długie.. Pewnie grasz Polską, która ma słabą piechotę i silną kawalerię 10-06-2013, 20:55#103 adriankowaty Odwiedź profil Zobacz postyNIe chce się wtrącać do waszej dyskusji .. Lepszy łuk czy kusza 2015-12-29 18:55:35; .. Moim zdaniem wiatrówka łatwiejsza w użyciu,większy zasięg,wiele rodzaj amunicji,stabilniejsza,łatwo dostępna,łatwiejsza w naprawie,można dokupić więcej gadżetów.To zależy co masz na myśli mówiąc "zasięg kuszy".. Najpotężniejsze kusze mogły mieć zasięg generalnie większy od łuków, ale raczej na takie ogległości nie strzelano.. Ulubione jednostki dystansowe Zdecydowanie kusznicy są lepsi w odległości i sile niszczenia, nie ma co porównywać salwy kuszników z salwą łuczników, ale łucznicy z polisadami w dobrej armii też powinni być a i do podpalania taranów też łucznicy niezastąpieni.Maksymalne odległości strzelania z kuszy.. W przeciwieństwie do łuków, strzały będę mogły .Długi łuk jest podobny do krótkiego, choć o wiele dłuższy i mierzy, zależnie od wzrostu łucznika, od 1.8 do znacznie powyżej 2 metrów.. "Kusza musiałaby strzelać do 235 fps, aby mieć ten sam KE..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt