Romeo i julia scenariusz lekcji

Pobierz

Przedstaw przełomowe momenty w życiu głównego bohatera.. Ustal, jakie uczucia i refleksje .Marta, piastunka Julii - Anna Pi ę to ń. Sługa - Rados ław Marcowski.. Lekcja 8.. Polski mit sarmaty.. Lekcja 004 Korzenie kultury .Dramat Szekspirowski na przykładzie tragedii pt. "Romeo i Julia" (zasoby multimedialne) Zasoby multimedialne dla scenariusza lekcji dotyczącej zagadnień rodzajów i cech dramatu oraz postaci Williama Szekspira [specyficzne potrzeby edukacyjne].Scenariusz lekcji: Budowa dramatu Williama Szekspira "Romeo i Julia" .Romeo i Julia- lektura z przesiadkami.. Miłość poza grób….. Scenariusz lekcji poświęcony biografii Karola Wojtyły Teresa Kosyra-Cieślak Księga czeka na obraz.. Język polski » Liceum i technikum Nauczanie interaktywne - e-podręczniki Jacek Kopciński Przeszłość i dziś.. Rzecz dzieje si ę w Weronie i w Mantui.. Tybalt i Merkucjo, czyli noc i dzień LEKCJA 2 Temat: "Dzieje miłości śmiercią naznaczonej", czyliTok zajęć: 1.Czynności organizacyjne.. "Miłość skazana na śmierć" - akcja i bohaterowie "Romea i Julii" (wersja 2.). Scenariusze lekcji .. Mam nadzieję, że dobrze przysłuży się młodzieży.. Właściciele dwóch firm ze sobą się sprzeczają,Romeo i Julia Na placu miejskim w Weronie dochodzi do walki sług z dwóch wrogich sobie domów: Kapuletów i Montekich.. "Tułaczka Odyseusza" Jana Parandowskiego..

11 listopada - scenariusz Akademii.

balkonowej z utworu W.Szekspira) 3.Zapisanie tematu.. Lekcja z e-podręcznika.. Temat: Poznajemy bohaterów utworu "Romeo i Julia" W. Szekspira.. Klasa 3 Metodyka - Scenariusze lekcji o Janie Pawle II Teresa Kosyra-Cieślak Człowiek głębokiej wiary - Sługa Boży, Jan Paweł II.. Program zajęć rozwijających z fizyki.. Gdynia.. Miłość poza grób….. Pamiętniki Jana Chryzostoma Paska.. Jarosław Hebel.. Uczeń: - charakteryzuje bohaterkę, - nazywa uczucia bohaterki, - formułuje argumenty dotyczące możliwości wyboru Julii, - określa konsekwencje wynikające z podjęcia decyzji przez bohaterkę,Scenariusze lekcji.. Lekcja 003 Przygotowanie do projektu W greckim teatrze.. Kluczowe pytania:Lekcja 7.. E-podręcznik.. Romeo i Julia - najsłynniejsi kochankowie świata.. "Dzieje miłości śmiercią naznaczonej", czyli o budowie akcji w dramacie Romeo i Julia 3.. Plik PDF 0.2 MB.. Zapewne każdy słyszał o nieszczęśliwej miłości dwojga kochanków z Werony, którzy stali się symbolem jej wszechogarniającej potęgi.. Lekcja z e-podręcznika.Opracowanie lektury.. Miechów "Czerwony Kapturek" - scenariusz przedstawienia szkolnego w j. rosyjskim..

Cele lekcji.

Jak zainteresować uczniów miłosną historią osób w podobnym do nich wieku?. Filtry: karty pracy / opracowania lektur / scenariusze lekcji / sprawdziany.. To była miłość aż po grób!Opracowanie "Romea i Julii".. Z przyjemnością zapraszam Państwa do współtworzenia lekcji poprzez uzupełnianie pomysłów.. Język miłosnych wyznań Romea i Julii 4.. - zna elementy opisu postaci i potrafi poprawnie zredagować charakterystykę postaci na podstawie fragmentów tekstu, - zgodnie i efektywnie współdziała w grupie.. Cykl zadań na niejedną lekcję.. Benwolio, siostrzeniec pana Monteki i przyjaciel Romea, powstrzymuje walczących.. Pobierz Otwórz.. Długo myślałem nad tym jaką wersję omawiania lektury ROMEO I JULIA .Katarzyna Buch Publiczne Gimnazjum nr 19 w Łodzi, ul. Wapienna 17 Scenariusz lekcji przeprowadzonej w gimnazjum Temat: Jakie są dwie Julie (na podstawie tragedii Williama Szekspira pt. Romeo i Julia i wiersza Haliny Poświatowskiej pt. Jestem Julią)?. Zapoznam się z tekstem najwybitniejszego pamiętnikarza epoki w kontekście barokowego mitu sarmaty.. Lekcja 4.. Lublin.. Rozważania Jana Pawła II w Kaplicy .Maria Biernacka-Drabik Romeo i Julia Williama Szekspira Iwona Gałężewska Skąpiec Moliera Maria Biernacka-Drabik Zemsta Aleksandra Fredry Maria Biernacka-Drabik Życie Pi Yanna Martela.. Jak przekonać do przeczytania tekstu, który został napisany ponad 400 lat temu, a którego konwencja opiera się na jeszcze wcześniejszych podaniach?.

... "Romeo i Julia" W.Szekspira - scenariusz lekcji.

Lekcja 002 Organizacja pracy.. 2.Krótkie wprowadzenie do lekcji (przypomnienie- omówionej na poprzedniej lekcji- słynnej sceny.. Wersja rozszerzona zamieszczonej przeze wcześniej lekcji przeznaczona do realizacji na dwóch godzinach lekcyjnych.Konspekt lekcji języka polskiego, "Romeo i Julia" Temat: Poznajemy bohaterów utworu "Romeo i Julia" W. Szekspira.. William Szekspir, Romeo i Julia - cykl scenariuszy 1.. Scenariusze lekcji Expedition Deutsch 2B, Kapitel 5, Lektion 5, Scenariusz lekcji (rtf) RTF (59 KB) Pobierz Scenariusze lekcji.. Rozpoznanie uniwersalnych motywów literackich występujących w obu utworach oraz odwołanie się do znanych tekstów.. Lekcja z e-podręcznika.. Zapoznam się z tekstem J. Parandowskiego "Tułaczka Odyseusza".. Tydzień intensywnie pracowałam.. Dwa rody, równą odziane godnością, W cywilizowanej Warszawie, gdzie przebiega sztuka.. Cele lekcji: Uczeń: - umiejętnie pracuje z tekstem dramatycznym, czyta go ze.Plik romeo i julia konspekt lekcji.doc na koncie użytkownika fjks • folder konspekty- język polski • Data dodania: 1 cze 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Scenariusz "Romea i Julii" dziś - jezykiem Szekspira.. Zaloguj się, by mieć dostęp do zasobów.Scenariusze lekcji..

Scenariusze lekcji Unit 2.

Alicja Wrzesińska.. "Romeo i Julia" jest tragedią reprezentującą gatunek zwany elżbietańskim, podobnie zresztą, jak cała epoka w dziejach kultury, w której tworzył William Szekspir.. Poziom: Klasa 1 /.. - praca z tekstem.Romeo i Julia - cykl lekcji.. KONKURS na najlepszy scenariusz lekcji przygotowany w oprogramowaniu SMART Notebook III edycja.. Zapoznam się z przykładem tragedii Szekspira.. Na szczęście interweniuje książę Eskalus, który pod groźbą kary śmierci rozkazujeScenariusz lekcji: Romeo i Julia, czyli słynni kochankowie.. Zapoznam się z przykładem klasycystycznej tragedii.Zestawy zadań przygotowane przez Instytut Badań Edukacyjnych z języka polskiego, historii, matematyki, biologii, chemii, fizyki i geografii, które mogą być przydatne na zajęciach z tych przedmiotów.. Rozwinięcie umiejętności argumentacji postawionej tezy.. Ćwiczenia przygotowujące do matury.. Wskazanie cech charakterystycznych twórczości Williama Shakespeare'a.. Lekcja 001 Poznajmy się.. 4.Wspólne obejrzenie z klasą fragmentu musicalu ,,Romeo i Julia"w reż.Janusza Józefowicza.Scenariusz lekcji, "Romeo i Julia".. Filmy.. Jestem z siebie dumna, że mogę Państwu oddać w ręce opracowanie "Romea i Julii" Williama Szekspira.. Gdzie to konieczne, dodajemy do zadań omówienia.. Romeo i Julia poznają się na balu u Capulettich, na który młody Montecchi przybył, aby zapomnieć o nieodwzajemnionym uczuciu do Rozaliny.. Na stronie znajdują się materiały, które powstały ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007−2013 oraz Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014−2020)Konspekt lekcji.. Słupca.. poleca 85% 720 głosów.. Zakochuje się w Julii, córce Capulettiego, czyli największego wroga jego rodziny.Konspekt lekcji języka polskiego w klasie I gimnazjum Temat: Wybór Julii, bohaterki tragedii Szekspira.. Tutaj znajdą Państwo scenariusze lekcji od podręcznika Przeszłość i dziś.. Cele ogólne: Uwrażliwienie na piękno języka poetyckiego.. Gniew Dawny nową podsycają złością, Próżna stąd płynie nauka.. Romeo i Julia - najsłynniejsi kochankowie świata.. Cykl zadań na niejedną lekcję.. Mam nadzieję, że będą inspirowały również nauczycieli pracujących z innymi wydawnictwami.. Szekspir nie stworzył więc .E‑podręczniki to bezpłatne i dostępne dla wszystkich materiały edukacyjne.. Jolanta Arleta Przygocka.. Wdzięczna będę za komentowanie, rozpowszechnianie, szczególnie wśród polonistów i, oczywiście, wykorzystywanie.Lekcja 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt